понеділок, 13 грудня 2021 13:33

Що потрібно для підтримки хорошого психічного здоров'я цієї зими

 

Оскільки сезон наближається до кінця, зміна сезонів може вплинути на ваше фізичне та психічне здоров'я. Оскільки дні стають коротшими, а погода стає холоднішою, потрібно подбати про своє здоров'я.

Хоча зимовий сезон — чудовий час для вакцинації від грипу, є й інші способи покращити своє здоров'я.

За даними WHO, близько 30% населення України протягом життя матимуть хоча б деякі проблеми з психічним здоров'ям.

Заснований у 2016 році веб-сайт Mental Daily нещодавно опублікував п'ять порад, як зберегти здоров'я цієї зими. Ось п'ять порад, які допоможуть вам зберегти здоров'я цієї зими.

Будь активним

Зима може ускладнити активність. Проте в зимовий період фізичні вправи дуже важливі. Будь то тренування вдома чи відвідування тренажерного залу, фізична активність взимку може допомогти покращити та зберегти самопочуття.

Численні дослідження показали, що активність може допомогти знизити ризик фізичних проблем зі здоров'ям, таких як високий кров'яний тиск і діабет. Це також може знизити ризик виникнення проблем із психічним здоров'ям, таких як тривожність і депресія. Однак останні дослідження навіть виявили сприятливий вплив на пам'ять і навчання як у молодих, так і у літніх людей.

Розвивайте стійкість

Дослідження показали, що низька стійкість часто пояснюється нездоровим самопочуттям, що підвищує ризик стресу та проблем із психічним здоров'ям.

Розвиток стійкості може покращити загальне задоволення життям і благополуччя. Для цього можна розпочати з вироблення та реалізації здорових емоційних, духовних, фінансових, професійних і соціальних звичок. Стійкість також може включати зміни способу життя, такі як перерви в періоди виснаження, створення мережі підтримки та відстеження вашого фізичного здоров'я.

Достатній сон

Хороший сон підтримує ваше фізичне та психічне здоров'я у відмінній формі. Втрату сну пов'язують із збільшенням захворюваності на цукровий діабет, високим кров'яним тиском та серцево-судинними захворюваннями. Як пояснюється в статті Mental Daily, нестача сну може призвести до втоми, тривоги, депресії та безсоння.

За даними провідних медичних установ світу, рекомендована середня тривалість сну для дорослих становить не менше 7-8 годин на добу. Якщо у вас проблеми зі сном вночі, ці поради можуть допомогти. Лягайте і прокидайтеся в один і той же час щодня, лягайте спати в один і той же час на вихідних, використовуйте останні години перед сном для розслаблення, уникайте яскравого світла під час сну і не їжте перед сном.

Соціальна підтримка

Для більшості людей дуже важливо проводити час з друзями та сім'єю, особливо для здоров'я.

Дослідження показали, що проведення якісного часу з близькими може покращити самопочуття та збільшити щастя. Люди за своєю природою розглядаються як соціальні тварини, і виживання передбачає компанію один одному. Проведення якісного часу з друзями та родиною може не тільки покращити ваше самопочуття, але й допомогти вам впоратися з серйозними стресовими факторами.

Без алкоголю

Хоча дослідження в медичних журналах показали, що невелике вживання алкоголю, наприклад червоного вина, може мати принаймні певний позитивний вплив на серцево-судинне та психічне здоров'я, все ж краще утриматися від вживання алкоголю.

Вживання алкоголю впливає на передачу хімічних речовин у мозку, що може вплинути на психічне самопочуття. І оскільки потенційно шкідливі ризики вживання алкоголю переважують над корисними ефектами, краще зменшити вживання алкоголю або уникати його під час свят.

Зараз ви читаєте новину «Що потрібно для підтримки хорошого психічного здоров'я цієї зими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути