Всім відомо, що якщо засунути собі в рот лампочку, самостійно її вже не витягнути. Періодично все ж з'являються експериментатори, готові підтвердити це на практиці. Результат, як правило, один - виклик швидкої допомоги або поїздка в найближчу лікарню.
Так що ж насправді відбувається?
Лампочка легко поміщається в рот завдяки своїй обтічній грушоподібній формі. Вся справа в тому, що спочатку наші лицьові м'язи перебувають в дуже спокійному, розслабленому стані, тому вони розтягуються з легкістю.

Чим довше за часом лампочка залишається в роті, тим сильніший спазм трапляється. З цієї причини ви не зможете своїми силами витягнути лампочку з рота. Без кваліфікованої допомоги тут не обійтися. Не варто пробувати витягнути лампочку самостійно. Крихке скло, з якого зроблений предмет, може розбитися, поранивши ротову порожнину.
Кажуть, якщо людина не боїться, то вона легко виймає лампочку з рота, головне, витягнути її швидко, тобто до того як м'язи спазмуються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застрягла разом із котом: пожежники провели незвичайну рятувальну операцію
Медичний спосіб витягти лампочку з рота
При наданні допомоги "потерпілому" лікар прибирає головну причину, яка не дозволяє лампочці вийти назовні - спазм жувальних м'язів. Це можна досягти шляхом введення препарату, наприклад, реланіуму, який послабить напругу в щелепних м'язах і тоді лампочку можна буде легко витягти. У хірурга також є в арсеналі спеціальні інструменти саме для таких випадків. Процедура безболісна, але вкрай неприємна. Після того, як лампочка буде ліквідована, людина ще протягом кількох годин буде відчувати певний дискомфорт в щелепі, а то й зовсім не зможе деякий час закрити рота.
Домашній спосіб дістати лампочку з рота


Цей спосіб розробили хірурги. Що знадобиться:
Носовичок;
Маленька викрутка або цвях (120 мм);
Шнурки.
1.Носову хустку слід акуратно скласти гармошкою. Шнурки прив'язати за краї хустки. Повинна вийти невелика пов'язки для рота.
2. Тепер необхідно за допомогою мотузочок просунути хустку в рот і обернути нею лампочку, щоб краю виступали. Зробити це непросто - заважає все: зуби, язик, блювотний рефлекс.
3. Тепер повністю розправте хустку. Шнурки знімаємо.
4. Акуратно розбиваємо лампочку викруткою або цвяхом. Осколки лампочки опиняються в хустці. Порізатися не повинні, усі осколки залишаються в хустці.
Важливо. При самостійному витягуванні лампочки з ротової порожнини і одному незручному русі, людина може отримати вивих нижньої щелепи, що призведе природно до травми.
Для бажаючих на своєму досвіді відчути те, чи можна витягти лампочку з рота чи ні, придумали спеціальні льодяники у формі звичайної лампочки, які не заподіють вам ніякої шкоди, а просто розтануть у роті.
Факти про мозок
- мозок не відчуває болю сам по собі;
- робота мозку ночами набагато активніше, ніж вдень;
- 80% мозку - це вода;
- вчені стверджують, чим вище у людини IQ, тим частіше до нього приходять сновидіння;
- нервовий імпульс пересувається зі швидкістю близько 270 км / ч;
- для функціонування мозку необхідно не більше енергії, ніж для роботи 10-ватної лампочки;
- клітина нашого мозку вміє зберігати в п'ять разів більше даних у порівнянні з будь-якою енциклопедією.
Коментарі