четвер, 09 травня 2024 08:40

Чи безпечно пити каву без кофеїну: думки експертів різняться

Чи безпечно пити каву без кофеїну: думки експертів різняться
Фото: pinterest

Кава без кофеїну на перший погляд здається нешкідливим варіантом.

Але науковці виявили, що ключова хімічна речовина, що бере участь у процесі декофеїнізації, може спровокувати рак. Цією хімічною речовиною є метиленхлорид, який використовується в деяких промислових процесах, включно з видаленням фарби, фармацевтичним виробництвом, виробництвом засобів для видалення фарби, а також очищенням і знежиренням металу, пише CNN.

Метиленхлорид уже давно відомий як канцероген, зокрема за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він може завдати й інших шкідливих наслідків для здоров'я, як-от токсичність для печінки та за вищих доз - неврологічні ефекти, а в деяких випадках - і смерть.

Чи справді небезпечний метиленхлорид у каві без кофеїну

Управління з охорони праці та здоров'я дозволяє використання метиленхлориду як розчинника для декофеїнізації кави, однак "залишки метиленхлориду не повинні перевищувати 10 частин на мільйон (0,001%) у смаженій каві без кофеїну і в екстракті розчинної кави без кофеїну".

"Немає жодних доказів того, що такий метод декофеїнізації становить якийсь ризик. Переважна більшість незалежних наукових даних показує, що вживання кави без кофеїну за приготованим таким методом пов'язане зі зниженням ризику розвитку багатьох видів раку та з іншими значними перевагами для здоров'я", - каже генеральний директор Національної асоціації кави Вільям Мюррей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від яких п'яти хвороб може врятувати щоденна кава

Водночас американська організація Clean Label Project, яка перевіряє споживчі товари на наявність прихованих промислових та екологічних забруднень, виявила метиленхлорид у семи з 17 протестованих марок кави.

Однак виявлені рівні метиленхлориду були дуже низькими в більшості з цих семи зразків - тоді як безпечна межа становить 10 частин на мільйон, в одного бренду було 1,4 частини на мільйон, в іншого - 3,5 частини на мільйон, а в іншого - 8,9 частини за мільйон.

Якщо ви хочете уникнути потенційного впливу метиленхлориду, коли ви купуєте каву без кофеїну, зверніть увагу на упаковку продукту з такими етикетками, як "не містить розчинників", "оброблено швейцарською водою" або "сертифіковано як органічне".

У весняний сезон застуд шанувальники кави можуть зміцнювати свій імунітет саме цим напоєм. Кава стане кориснішою, якщо додасте один компонент. Йдеться про лимон.

Як зазначають медики, цитрус допомагає наситити каву антиоксидантами, які допомагають запобігти передчасному старінню, зміцнюють імунітет, насичують вітаміном С. Все це особливо корисно у сезон застуд.

Зараз ви читаєте новину «Чи безпечно пити каву без кофеїну: думки експертів різняться». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути