Ексклюзиви
Четвер, 01 квітня 2021 14:20

Як підготувати легені для легкого перебігу коронавірусу

Як підготувати легені для легкого перебігу коронавірусу
Євген Симонець вчить легкій вправі для легкого коронавірусу. Фото: Катерина Романчук

Коронавірус можна легше перенести, якщо профілактично робити дихальну гімнастику.

Найпростішою вправою є заняття з коктейльною трубкою. Її вставити в 500 мл пластикову пляшку. Туди видихати повітря, булькаючи водою. Так робити по 10 хв. 3-4 рази на день. Якщо людина заразилася і має ознаки дихальної недостатності, то на добу можна булькати до 10 разів.

Про це розповів Gazeta.ua Євген Симонець, столичний пульмонолог, декан медичного факультету КМУ.

"Профілактичні та лікувальні вправи між собою відрізняються тільки інтенсивністю. Хвора людина квола і не може сильно та часто видихати. Вона робить це по можливості, бо швидко виснажується. Методика вправ не відрізняється. Вони допомагають захиститися від переходу на кисневу терапію", - пояснює лікар.

Є складніші методики дихальної практики по Стрельниковій або Пранаяма. Їх важко опанувати за описом. Краще подивитися відео в інтернеті, де описані вдихи та видихи різної різкості. Вони покращують об'єм легень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: AstraZeneca змінила назву Covid-вакцини

Гімнастика корисна й дітям, адже новий штам також вражає і їх. Тому всі рідини, які дають пити малечі, та п'є через трубочку. Нею діти балуються і тренують легені.

Покращити ситуацію допоможе лежання на животі, а не на спині. Так покращується робота задніх відділів легень.

Пацієнтам після щеплення видаватимуть свідоцтво про вакцинацію. Воно буде в паперовому або електронному вигляді.

У документі зазначатимуть інформацію про дату щеплення та термін дії препарату, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зараз ви читаєте новину «Як підготувати легені для легкого перебігу коронавірусу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі