пʼятниця, 17 листопада 2017 23:35

Як не захворіти під час різкого похолодання: 7 порад лікаря

Як не захворіти під час різкого похолодання: 7 порад лікаря
Федір Лапій порадив як зберегти здоров'я в холодну пору року Фот: facebook.com

Восени традиційно розпочинається сезон застудних захворювань. Низька температура повітря, волога погода та скупчення багатьох людей в закритому просторі збільшує ризик захворіти.

Дитячий інфекціоніст Федір Лапій порадив як зберегти здоров'я в холодну пору року.

1. Не стимулюйте імунітет препаратами

Вживання "імуностимуляторів" та надмірна кількість вітамінів не допоможуть або й стануть причиною хвороби. Завжди консультуйтесь з лікарем перед тим, як почати прийом будь-яких препаратів.

2. Вакцинуйтесь

Вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу – з жовтня до березня. Імунітет після введення вакцини формується через 7–14 днів.

3. Гуляйте за будь-якої погоди

Немає поганої погоди для прогулянок. Свіже повітря і фізична активність зміцнять ваш організм. Тож навіть прохолодна, дощова погода не має стати на заваді щоденних прогулянок.

"Прогулянки це один з способів загартування, що не потребує значних зусиль. Таким чином будуть тренуватися судини вашого організму і ви набуватимете кращої опірності на випадок переохолодження", - говорить дитячий інфекціоніст Федір Лапій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 шляхів підвищити імунітет

4. Правильно одягайтесь

Вдягайтеся за погодою. Перш за все, не перекутуйтесь самі і оберігайте від цього своїх дітей. Так ви спітнієте і тепловий обмін не відбуватиметься нормально.

5. Підтримуйте температурний режим в оселі

Оптимальна температура у вашій оселі – 18-22°С. Вищі чи нижчі показники негативно впливають на відчуття комфорту і стан здоров'я. Дуже важливо не лише підтримувати стабільну температуру в оселі, а й стежити за вологістю. Це особливо актуально, якщо ви користуєтесь обігрівачем.

"Висока температура в оселі може спровокувати порушення водно-сольового обміну і теплообміну, головний біль, порушення сну, шкірні захворювання, кашель, а у людей із групи ризику - підвищення тиску і серцевий напад. – говорить Федір Лапій. - Якщо ж людина довго знаходиться в холодній кімнаті, то у неї знижується опірність і порушується теплообмін, зростає ризик застудних захворювань".

6. Стежте за раціоном

Збалансоване харчування допоможе залишатись здоровим у холодну пору року. Сніданок, обід чи вечерю просто небезпечно замінювати перекусом "на ходу".

Достатня кількість води в організмі є запорукою правильного обміну речовин.

7. Спіть достатньо і уникайте стресу

Щоб почуватись бадьоро і залишатись здоровим у будь-яку пору року, налагодьте режим сну. Важливо засинати до опівночі і спати близько 8 годин. Крім того, старайтесь уникати стресу і негативних емоцій.

Зараз ви читаєте новину «Як не захворіти під час різкого похолодання: 7 порад лікаря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути