вівторок, 01 січня 2019 15:45

9 порад від дієтолога, як не переїдати на свята

9 порад від дієтолога, як не переїдати на свята
Після свят можна набрати зайвих 2-3 кг. Фото: tripadvisor.com

Святковий стіл із близькими – гарна традиція. Але потрібно пам'ятати, що їжа – не головна мета. Потрібно смакувати стравами так, щоб після того нормально почуватися.

Як це зробити розповіла дієтолог Світлана Фус у Facebook.

1. Не голодуйте перед тим, як сядете за святковий стіл. Їжте протягом дня, дотримуйтеся режиму. Тоді не доведеться накидатися на все і з'їдати одразу багато. Це загрожує переїданням і великою кількістю зайвих калорій.

2. Якщо передбачається довге святкування і їжі буде багато - робіть перерви, вставайте з-за столу між прийомами їжі. В цей час потрібно рухатися, а не сидіти за столом в очікуванні наступної страви. Так вірогідність переїдання різко знижується.

3. Робіть вибір, що їсти. Наприклад, складаючи свою порцію їжі до однієї частини будь-якої м'ясної або рибної страви - беріть дві частини овочів. Намагайтеся вибирати нежирні сорти м'яса, вони дають ситість, довго перетравлюються, забезпечують організм білком. Якщо такої можливості немає і ви потрапили за стіл, де салати тільки з майонезом, тоді визначте для себе відразу порції страв, якими наповните свою тарілку і хочете з'їсти. І не обов'язково куштувати все, що приготовлено - це точно призводить до переїдання.

4. Варто приділити більше уваги не кількості страв, а їхній якості. Нехай "тазик" олів'є і оселедець під шубою замінять, наприклад, салат з креветками і запечена у фользі риба.

Отримуйте естетичне задоволення від їжі. Їжте повільно, смакуючи кожен шматочок, ви нікуди не поспішаєте. Це також зменшує ризик переїдання, адже насичення від порції їжі приходить через 15-20 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відновити себе після Нового Року - основні поради

5. В перервах між прийманнями їжі вживайте воду, бо зазвичай разом із святковою їжею надходить багато солі та жиру. Ваш організм потребуватиме рідини для підтримки водно-сольового балансу. Бажано не вживати солодких напоїв, вони будуть тільки посилювати спрагу. Пийте звичайну воду.

6. Будьте обережні з алкоголем. Він практично завжди буває на свята. Спиртні напої розгальмовують центр голоду і самі собою калорійні, особливо міцні й солодкі. Перевагу віддавайте сухому вину, яке не має багато калорій, та сприятиме кращому травленню їжі.

7. Солодкі десерти краще залишити на наступний день, на сніданок. Десерт зранку завдасть менше клопоту вашій фігурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів обманути голод

8. Після декількох застіль вага нерідко збільшується на 2-3 кг. Найчастіша причина швидкого підвищення ваги - затримка рідини. Вона затримується в організмі, тому що солоного і солодкого було з'їдено більше ніж завжди.

9. Подбайте також про рух. Особливо, якщо свята мають тривалі вихідні, з'являється привід встати з дивана і вирушити на прогулянку. Віддайте перевагу прогулянці або активному відпочинку ніж "застрягнути" вдома перед телевізором.

У холодний період року люди повинні особливо уважно стежити за вмістом вітаміну C, біофлавоноїдів та інших біологічно активних речовин, що підтримують імунну систему людини. Ці речовини також добре впливають на стан суглобів, шкіру у холодну пору.

Зараз ви читаєте новину «9 порад від дієтолога, як не переїдати на свята». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути