25 жовтня у відділення реанімації й терапії п'ятого пологового будинку столиці доправили хлопчика, який народився на сім тижнів раніше. У нього недостатньо розкрилися легені, тому їх штучно вентилюють.
— Немовля народилося на 33-му тижні вагітності, бо в його мами почалися епілептичні судоми. До того всю вагітність не було. Жінку привезли "швидкою", зробили кесарів розтин, — каже 49-річний Дмитро Говсєєв, заступник головного лікаря пологового будинку.
Дитина спить з відкритим ротом у кувезі. Одягнена у блакитну шапочку, памперс і білі з коричневим шкарпетки. Із рук, ніг та носа стирчать трубки.
— Спеціальний апарат подає під високим тиском повітряно-кисневу суміш і розправляє нижній відділ легень. У роті стоїть харчовий зонд, через який виходить кисень. Датчики вимірюють частоту скорочень серця, тиск, температуру в кувезі. Хлопчик у нас лише кілька годин, а перша доба йде на те, щоб повністю стабілізувати стан дитини, — говорить 45-річна Тетяна Риловнікова, завідувач відділу реанімації й терапії.
Новонародженого досі не назвали, бо його мати у реанімації. Він важить 2 кг 10 г.
— Ця вага не критична. У нас бувають діти й по 600 грамів. Коли проводимо реанімацію, повертаємо голови в бік каплички, подумки просимо зберегти дитині життя.
У реанімаційному відділенні жарко, весь час звучить тиха класична музика.
— Часто вмикаємо "Феномен" Моцарта. Також ставимо Чайковського. Коли дітки слухають класичну музику, то краще їдять і набирають вагу.
У львів'ян Ігоря та Ольги Волкових 11 травня 2006 року народилася четвірня. Діти з'явилися на світ недоношеними на шостому місяці.
— Відразу знали, що народиться не одна дитина. У чоловіка в роду були двійні, в мене теж. Але не очікували, що їх буде аж четверо. Перед тим було кілька викиднів, тому всю вагітність пролежала на збереженні. Три доньки та син народилися з вагою від 1 кілограма до кілограма й 300 грамів, — каже Ольга Волкова, 35 років. — У газеті читала про народження четвірні. На фото були щокаті стусани. Думала, що в мене такі самі народяться. Коли побачила своїх дітей, схожих на інопланетян, розплакалася. Манюсінькі, кістки обтягнені шкірою.
Її дітей три тижні тримали в інкубаторах, два місяці — в неонатальному центрі. Протягом першого року ретельно обстежували.
— Годувала грудьми чотири місяці. Перший рік лише пару раз хворіли простудою. Зараз їм 5 років. Усі займаються спортивною гімнастикою, ходять на плавання і вчать англійську. Недоношені діти можуть бути повноцінними, треба просто вірити.
40-річна Юлія Давидова, завідувач акушерського відділення Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, пояснює, що причиною майже половини передчасних пологів є статеві інфекції, гормональні порушення, передчасне відшарування плаценти та перерозтягнення матки.
— Бажано обстежуватися до того, як збираєтеся зачати. Але якщо вагітність незапланована, то хоч вчасно звертайтеся до лікаря.
15
тис. грн в день потрібно заплатити, щоб зберегти життя недоношеній дитині.
Недоношені діти важко хворіють
52% недоношених немовлят гинуть у стаціонарі лікарні, за статистикою. За 2010 рік передчасно народилися 27 тис. українців. Більшість немовлят вагою до 1,5 кг з'явилися на світ сліпими, глухими чи з дитячим церебральним паралічем.
— Зазвичай недоношені хворіють на вірусну інфекцію, яка спричиняє ранні бронхіти й пневмонії, недорозвиток легень. Через такі недуги дитина може вмерти. Також мають уражену центральну нервову систему. Чим менший термін виношування, тим нижчий імунітет новонародженого, — каже Єлизавета Шунько, завідувач кафедри неонатології НМАПО ім. Шупика.
Коментарі