Ексклюзиви
понеділок, 26 листопада 2018 00:55

Запалення сечового міхура викликають бактерії

Автор: WWW.MED.VESTI.RU
  На цистит найчастіше хворіють жінки віком 15–25 років
На цистит найчастіше хворіють жінки віком 15–25 років

— Восени максимально ретельно стежу за здоров'ям — тепло одягаюсь, не переохолоджуюсь, — каже 28-річна Інна Луцик із Києва. — Минулого тижня виник біль при сечопусканні, кілька разів уночі вставала в туалет. Довелося відпроситися з роботи, щоб обстежитись у лікаря. Здала сечу на аналізи. Виявили цистит.

Так називають запалення слизової оболонки сечового міхура.

— З настанням холодів ризик захворіти на цистит підвищується, — каже уролог 53-річний Віктор Білик. — Часто жінки продовжують одягатися легко, носять короткі спідниці, сідають на холодне сидіння у транспорті. При переохолодженні й потраплянні бактерій у сечовий міхур виникає цистит.

Причиною хвороби стає кишкова паличка.

— Якщо бактерія з кишечника потрапляє у сечовий міхур, то провокує появу недуги. Людина відчуває дискомфорт і біль у промежині. Три-чотири рази на годину є позиви в туалет. У сечі з'являється кров. Достатньо однієї доби від зараження, щоб виникли перші симптоми хвороби.

На цистит хворіють переважно жінки. В них короткий сечовипускний канал і через нього потрап­ляють інфекції. У чоловіків буває вторинний цистит, який викликають камінці в сечовому міхурі.

— Для ефективного лікування необхідно виявити збудник запалення. Робимо бактеріальний аналіз сечі та антибіотикограму, щоб визначити, який антибіотик подіє на цю бактерію. Призначаємо ультразвукове сканування нирок і сечового міхура. Доки чекаємо на результати аналізів, призначаємо антибіотики широкого спектру.

Лікування гострого циститу триває мінімум п'ять днів.

— Якщо його не вилікувати протягом шести місяців, стає хронічним. Часто люди позбавляються болю, сечопускання відновлюється і думають, що вже здорові. Але через два тижні після лікування потрібен контрольний аналіз, щоб визначити кількість лейкоцитів у мілілітрі сечі, перевірити, чи запальний процес продовжується.

Для профілактики недуги жінкам потрібно уникати переохолодження, дотримуватися гігієни і хоч раз на рік ходити до гінеколога.

— Часто бактерій уже нема, а симптоми залишаються. При повторному циститі змінюється слизова сечового міхура, на ній виникають ніби опіки. Здоровий сечовий міхур вміщає 250–300 мілілітрів сечі. Коли є ушкодження слизової, то вже при наповненні 60–100 мілілітрів виникають позиви в туалет. Тоді призначають препарати, які блокують рецептори, відновлюють слизову.

Найчастіше на цю недугу хворіють люди віком 15–25 років.

— Тоді жінки розпочинають сексуальне життя, не завжди користуються захисними засобами. Виникає запалення у статевих органах, біля яких розташований сечовипускний канал. Щоб запобігти зараженню, жінці після статевого акту слід сходити в туалет і помитися під душем.

Зараз ви читаєте новину «Запалення сечового міхура викликають бактерії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути