
54-річний Ігор Орлов із Полтави мав катаракту, помутніння кришталика ока. Після заміни кришталиків в офтальмологічному центрі "Іріс" отримав 100 відсотковий зір.
— Мав більмо на лівому оці. Звернувся в клініку "Іріс", де діагностували катаракту. 16 січня минулого року мені зробили першу операцію. А за два тижні — другу на правому оці. Після хірургічного втручання щотижня відвідував офтальмологічний центр, — розповідає Ігор Анатолійович. — Мій зір повністю відновився. Став чітко бачити кольори. Через три місяці мені зробили лазерну корекцію зору. Тепер навіть окуляри не ношу. Почав ретельніше ставитися до здоров'я. Ходжу в клініку раз у півроку на огляд. Життя повністю змінилося.
Задля підтримки здоров'я ока потрібна регулярна профілактика. Варто щонайменше раз на рік обстежувати зір. Це дасть змогу виявити хвороби завчасно. Фахівці офтальмологічного центру "Іріс" розповіли про покращення зору за допомогою заміни кришталика в оці. Вона підходить для людей із катарактою, близькозорістю, далекозорістю і астигматизмом.
— Усе більше пацієнтів не хочуть користуватися окулярами чи контактними лінзами і просять зробити коригування зору. Найчастіше це люди віком 40–60 років, яким доводиться читати в окулярах. Рекомендуємо їм рефракційну заміну кришталика на штучний. Так виключаємо проблеми з катарактою і повертаємо нормальний зір, — говорить Тетяна Д'яконова, головний лікар офтальмологічного центру "Іріс" у Полтаві.
Як роблять заміну кришталика в оці?
— Це безболісна і безкровна операція, без наркозу. Процедура займає 10 хвилин. Робимо прокол у роговиці ока діаметром 1,8 міліметра. Видаляємо катаракту і ставимо штучний кришталик — інтраокулярну лінзу. Хворий обирає модель. Співпрацюємо з усіма компаніями з виробництва лінз на вітчизняному ринку. Після операції супроводжуємо пацієнтів до повного одужання. До кожного шукаємо індивідуальний підхід. Лінзи виготовляють із сучасних матеріалів, які не викликають алергію. Це асферичні лінзи без дисбалансу корекції зору від центру до країв. Мають ультрафіолетовий захист. Географія виробників — від Німеччини, Ізраїлю до США. Людина після операції наступної доби може вести звичний спосіб життя. Потрібно обов'язково виконувати рекомендації офтальмологів, закапувати очі ліками і дбати про гігієну.
Що робити людині, в якої почалися проблеми із зором?
— Кожен має хоча б раз на рік обстежуватися в офтальмолога. Виділити для себе 2–3 години. У нашому центрі є 23 сучасні апарати. "Іріс" — єдина клініка в місті, де роблять лазерну діагностику зору. Можемо спрогнозувати появу глаукоми в пацієнта у найближчі три роки. Особливу увагу на зір потрібно звертати гіпертонікам, хворим на цукровий діабет. Ці люди перебувають у групі ризику. Приймаємо пацієнтів без направлень.
Попередньо записатися на консультацію можна за тел.: 0(532) 69 71 70, 0(66) 19 73 031.
Центр "Іріс" розташований за адресою: м. Полтава, вул. Миколи Дмитрієва, 6д (колишня вул. Володарського, територія Полтавської центральної районної лікарні).
Ліц. МОЗ на медичну практику №47 від 28 січня 2016 року.
Тетяну Д'яконову запрошують оперувати в різні області
Клініка "Іріс" розпочала роботу 2016 року. У медзакладі пропонують широкий спектр послуг — лазерне й хірургічне лікування глаукоми, терапевтичну корекцію зору в дітей PARAGON (США), лазерне лікування сітківки при цукровому діабеті.
Тетяна Д'яконова була головним офтальмологом Луганська. Оперує в медзакладах кількох областей. Виконала понад 30 тис. операцій.
Коментарі