22 жовтня у столичному Інституті серця вперше в Україні киянину 46-річному В'ячеславу Вожженку вживили штучне міні-серце.
Займає менше місця в грудях, але більше перекачує крові. Для його встановлення не потрібно розрізати грудну клітку, як раніше. Тепер роблять невеликий отвір. В'ячеслав Вожженко — шостий пацієнт із механічним серцем в Україні, але перший із міні-розрізом.
— Чистив зуби і почав задихатися. Серце боліло 10 років, але такого ще не було. На операцію погодився, бо не міг чекати, — розповідає В'ячеслав Вожженко. — Лікарі сказали, що проблема в перенесених на ногах застудах і грипі.
Серце пацієнта не вирізали. Воно є в грудях, але не б'ється. Замість нього працює механічне. Виглядає, як нашпигована електронікою маленька коробка. Працює, як насос, що перекачує кров. Пульсу немає. Пристрій коштує 4 млн грн, що виділили з держбюджету. Апарат привезли зі Сполучених Штатів Америки. Операція тривала 3 год.
— Ми її вперше робили з міні-доступом. Розрізали груди над аортою та збоку біля руки для під'єднання апарата. Не відкривали всю грудну клітку, — розповідає 54-річний Борис Тодуров, директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України. — Половину часу пацієнт був під'єднаний до апарата штучного кровообігу. Міні-серце маленьке і пласке. Вміститься на дитячій долоні. Воно не займає в грудній клітці багато місця. Але набагато більше прокачує крові, ніж попереднє покоління механічних сердець.
Такий апарат — єдина можливість пацієнтам дочекатися пересадки серця від донора. Очікують трансплантацію в Інституті серця — 56 пацієнтів. Усі віком до 30 років. В Україні на нове серце чекають 300 людей.
Коментарі