— Мені 37 років, а лікарі підозрюють глаукому, — розповідає львів'янка Христина Голець.
— Звернулась до окулістів, бо зранку перед очима почав з'являтись слабкий туман. То голова ні з того ні з сього розколюється, або очі сильно сльозяться. Зараз я під наглядом лікарів. Дуже злякалась, бо раніше думала, що це хвороба тільки пенсіонерів.
— На жаль, за останні 5-10 років хвороба помолодшала і тепер вражає пацієнтів віком вже від 35 років. Причинами можуть бути загальні захворювання, хвороби серцево-судинної системи, порушення обміну речовин, — каже лікар-офтальмолог Львівського медичного центру Ірина Піддубна. — Підвищений тиск впливає на зоровий нерв, навантаження на нього збільшується, порушується кровопостачання. Якщо тиск тривалий час підвищений, то усі процеси невідворотні. Хвороба підступна, бо часто перебігає без симптомів. А якщо виявлена запізно — призводить до сліпоти.
Недуга зазвичай трапляється у дорослому віці. Пацієнти помічають, що втрачають боковий зір.
У дітей глаукома може бути вроджена, від інфекцій ще під час вагітності матері.
Ірина Піддубна радить після 40 років двічі на рік проходити обстеження в офтальмолога, вимірювати очний тиск. Ця процедура нескладна і безболісна. Лікують глаукому очними краплями, лазером або за допомогою мікрохірургії. Народних методів лікування не існує.
— Пацієнт, в якого діагностували глаукому, постійно знаходиться під нашим наглядом. Спершу призначаємо краплі. Якщо не допомагають, оперуємо. Створюємо в оці новий канал, який збільшує відтік рідини та зменшує внутрішньоочний тиск.
Коментарі