Ексклюзиви
вівторок, 18 жовтня 2011 06:30

Від депресії болять зуби та суглоби

Автор: фото з сайта www.123rf.com
  Бруд у домі викликає думку, що решта в житті теж невпорядковане. Охайність покращує настрій
Бруд у домі викликає думку, що решта в житті теж невпорядковане. Охайність покращує настрій

Американські вчені виявили, що чистота шкодить здоров'ю. Після прибирання в повітрі меншає корисних бактерій. Через це знижується імунітет і починається депресія. Хоч раз у житті на недугу страждає кожен п'ятий.

Столичний психолог 43-річна Тетяна Корнієнко вважає, що охайність лише покращує настрій.

— Чистота оселі навпаки зменшує депресію, а корисних бактерій у бруді мало. Лікувала чоловіка, який тримав удома купу непотребу. Шкодував викинути, але прибрати не міг. Із часом став неорганізованим, невпевненим у собі. Захворів на депресію.

Одеситка 34-річна Валентина Грищенко прибирає в квартирі двічі на місяць. Працює менеджером у фірмі, яка займається продажами.

— Заходжу після роботи в квартиру і руки опускаються. На роботі я весела, енергії багато, а коли повертаюся додому, усі сили кудись діваються. Іду на кухню, перекушую і падаю в ліжко "без задніх ніг".

На вихідних думає, із чого почати прибирання. Нічого не робить, почувається втомленою. Має пригнічений настрій до понеділка. Якщо вдасться навести лад, стає веселою, почувається відпочилою.

Тетяна Корнієнко пояснює, що накопичення речей і безлад у домі викликає в людей думку, що решта в житті так само невпорядковане.

— Провели експеримент із викиданням речей. На очах власників непотріб знищували. Їм замірювали діяльність мозку. Одразу активізувалася ділянка, яка відповідає за швидкість прийняття рішень і хороший настрій. Її включає також рух.

Пояснює, як відрізнити справжню депресію від смутку. Є три симптоми хвороби.

— Людина не хоче рухатися, думки розсіюються. Відчуває таку сильну тугу, що починає думати про самогубство. Якщо настрій часто погіршується, це лише невроз. Він виникає через неприємності на роботі чи вдома, минає швидко.

У хворих на депресію з'являються фобії — страх відкритих або закритих приміщень, втрати рідних.

— Депресія може викликати зубний біль. Хворі просять стоматологів вирвати їм здорові зуби. Недуга ховається за болями в суглобах і м'язах. Це називається артралгія. Після візиту до рентгенолога виявляється, що суглоби здорові.

 

Настрій поліпшують риб'ячим жиром

В жінок депресія буває утричі частіше, ніж у чоловіків. Лікарі пояснюють це гормональними коливаннями в організмі. Недуга часто виникає через нестачу корисних речовин.

— Депресія буває через брак міді. Варто їсти печінку ягнят, борошно грубого помелу та пекарські дріжджі. Настрій залежить від вироблення в мозку серотоніну. Його рівень підвищують багаті на вуглеводи харчі — хліб, кукурудзяні пластівці, макарони.

Риб'ячий жир і волоські горіхи містять речовину омега-3. Американці дають її пацієнтам, які через депресію роками живуть у психлікарнях. Виліковують навіть тих, яким не допомогли антидепресанти.

 

Зараз ви читаєте новину «Від депресії болять зуби та суглоби». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути