Ексклюзиви
понеділок, 30 травня 2016 00:35

Ватні палички травмують вуха

Автор: ФОТО З САЙТА www.зdetki-roditeli.ru
  Сірка у вухах виробляється, щоб захистити їх від бактерій та вірусів
Сірка у вухах виробляється, щоб захистити їх від бактерій та вірусів

— В лівому вусі часто збирається сірка. Буває, чищу 2–3 рази на тиждень, — розповідає киянка 24-річна Світлана Терещук. — Після зими з одного боку почало "стріляти". Лікар сказав, що вухо здорове. Винен недолікований нежить. Приписав краплі й показав, як продувати носа. Вдихнула повітря. Затиснула пальцями крила носа і видихнула різко. Добре, що сиділа, бо аж закрутилася голова. Через тиждень усе пройшло.

— Не можна чистити вуха ватними паличками. Вата з них залишається всередині. А оголена пластмаса може подряпати або розірвати барабанну перетинку, — говорить столичний отоларинголог Валерій Сологуб, 47 років. — Сірка не видаляється, а навпаки — трамбується вглиб вуха, просувається ближче до перетинки. Там ущільнюється і перетворюється в сірчану пробку. Краще скрутити ватний джгутик. Намочити в перекис і промити ним вухо.

Сірка у вухах виробляється, щоб захистити їх від бактерій та вірусів. Слухові проходи очищуються самі, коли людина жує.

— Вуха не треба чистити щодня. Адже так зітреться захисна оболонка. Часте чищення — сигнал для організму виділяти більше сірки. Людина не відчуває, що формується пробка. Лише після душу може помітити — щось не так. Шумить і закладає у вухах, паморочиться й болить голова, — каже лікар.

Сірка може накопичуватися не тільки через неправильну гігієну, а й від активної роботи залоз. Або коли людина має вузький звивистий слуховий прохід.

— Якщо сірка вже забила слуховий прохід, спочатку слід її розм'якшити, а тоді промити вухо. У жодному разі не ­колупайте там шпильками. Увечері перед сном у піпетку наберіть кілька крапель 3-відсоткового перекису водню або звичайної олії. Ляжте так, щоб хворе вухо було зверху. Капніть туди рідину й покладіть ватний тампон. Так треба робити тиждень. Потім вухо промивають. Треба лягти на бік і шприцом закапати 20 мілілітрів перекису. ­Через 10 хвилин можна вставати. Якщо не допомогло, варто продути ніс.

Зараз ви читаєте новину «Ватні палички травмують вуха». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути