Українські лікарі винайшли вакцину від раку. Киянка Тетяна Боровик, 35 років, прийшла до Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології на щеплення. Два роки тому їй прооперували пряму кишку.
— Коли поставили діагноз, доньці Маші був рік. Переживала, хто її виховувати буде. Дуже хотіла жити. Мене облучили перед операцією. Від знайомих чула про вакцину, тому чоловік завіз вирізану пухлину в інститут. Тут із неї зробили сироватку. Вижила завдяки їй.
Киянка 60-річна Любов Мірошниченко робила щеплення два роки тому. В її матці виявили пухлину.
— В Інституті раку мені вирізали також труби та яєчники. Через півтора місяця вкололи під лопатку сиворотку, зроблену з моєї пухлини. Після того аналізи були в порядку.
Раз на три місяці проходить вакцинацію для профілактики. Дізналася про неї від родички.
— Їй прооперували кишківник, уже вісім років як здорова. У знайомого взагалі був рак головного мозку, після щеплення все нормально.
Препарат виготовляють лише із ракових клітин хворих. За весь курс вводять 40–50 мг рідини. Роблять п'ять уколів. Перші три з інтервалом у тиждень, потім роблять перерву на місяць. Ще через три місяці роблять останню ін'єкцію.
— З пухлини виділяємо специфічні речовини, які вводимо тому ж хворому, котрого оперували, — говорить директор інституту 54-річний Василь Чехун. — Коли система захисту організму слабне, пухлина маскується від природних кілерів. За допомогою вакцини їм легше розпізнати ракові клітини та знищити їх.
Препарат найефективніший при формах раку, які не піддаються хіміотерапії.
— Пухлинна клітина добре прихована від усіх систем захисту організму. Чужорідний фармацевтичний засіб на неї теж не діє. Тому хімія допомагає не завжди, а імунітет убиває. Половина пухлин нечутливі до хіміотерапії.
Григорій Потебня, заступник директора, каже, що вакцина помічна навіть на третій стадії раку, коли метастази поширилися у лімфатичних вузлах.
— Жодна вакцина світу такого не може. Сім років тому оперували 60-річну хвору на рак шлунка. Під час операції побачили, що в неї метастази на кишківнику. Їх неможливо було видалити. Ми її вакцинували. Метастази зникли, нові не утворюються. Живе й досі. Вона практично здорова.
Щеплення не допомагає тим, у кого саркома чи меланома. Також не діє хворим на рак крові. Вакцини проти онкології сьогодні розробляють у 22 країнах світу. Вчені намагаються створити універсальну.
— Українська вакцина унікальна. Пухлинна клітина весь час міняється. Одні білки у ній зникають, інші з'являються. Якщо вводити сироватку на основі одного чи двох, вийде постріл у нікуди. Ми беремо повний спектр пухлинних клітин і вводимо хворому. Тому можемо бути впевнені в імунній відповіді організму.
В інституті зробили щеплення від раку трьом із половиною тисячам пацієнтів.
Коментарі
1