Полтавка Алла Протас, 28 років, віддала 3-річного сина в дитсадок. Із вересня хлопчик тричі хворів на застуду.
— Заберу його додому, звільнюся з роботи. Сусідські діти в садіку цілий рік кашляють і шморкають. Мій, як сидів удома, тільки раз хворів, та й то на кишкову інфекцію.
Головний столичний дитячий імунолог 40-річна Алла Волоха пояснює, що дитині краще перехворіти в дитсадку.
— Нормально, коли за перший рік перебування в садку малеча хворіє на ГРЗ шість разів в осінньо-зимовий період. Важливо, щоб недуга не ускладнилася і минула за тиждень. У садку дитина вперше стикається з різними інфекціями, які стимулюють дозрівання імунної системи. Інакше в першому класі школи хворітиме на застуду вдвічі частіше за однолітків.
Імунолог застерігає від антибіотиків і штучних вітамінів у перші дні хвороби.
— Замість таблетки дайте чаю з шипшини, з лимоном. Часто провітрюйте приміщення. Якщо дитина не хоче їсти — не змушуйте. Промивайте ніс сольовими розчинами.
Кашель у дітей лікують шоколадним гоголем-моголем. Міксером збивають два свіжих яйця, по 0,5 чайних ложки розтоплених вершкового масла та чорного шоколаду, столову ложку спирту.
— Їсти моголь треба двічі на день, уранці натщесерце і пізно ввечері, — каже Олена Запоточна із Хмільника Вінницької області. — Зразу давала без шоколаду, але лікарі порадили добавляти, бо стимулює відкашлювання.
Вінницький лікар сімейної медицини Надія Лєшко, 34 роки, схвалює засіб.
— Спирт прогріває бронхи, шоколад знімає подразнення та заспокоює горло. Какао використовують у розсмоктувальних таблетках. Не раджу давати суміш лише малим дітям, бо там є алкоголь.
Від температури роблять ячмінну воду. У 2 л води годину варять 50 г крупи. Потім додають дві ложки меду, сік лимона. П'ють протягом дня малими ковтками.
Коментарі