Ексклюзиви
Середа, 08 вересня 2010 06:48

Уповільнене дихання покращує здоров"я

— Завдяки вправам із уповільнення дихання кожен може зцілювати себе сам, — говорить 60-річний Борис Аранович, засновник стокгольмського Центру резервних можливостей людини. — Що повільніше людина видихає, то більше кисню легені постачають в організм.

Для вправ Борис Аранович використовує дихальний мундштук шведського виробництва BVD-01. Називає його "соскою". Коліща на ньому регулює клапан видихання повітря. Що сильніше затиснутий клапан, то повільніше випускається повітря. Вдихає носом. Каже, завдяки апарату людина робить не по 13 вдихів та видихів на хвилину, а вісім-дев"ять. Тоді кров більше насичується киснем, і серцю не доводиться інтенсивно її розганяти по всьому організму. Воно б"ється повільніше, більше відпочиває.

Апаратом можна користуватися за хатньою роботою, за кермом чи перед телевізором. Згодом людина звикає уповільнено дихати й без пристрою.

— Я вже роблю шість вдихів на хвилину. У свої 60 почуваюся на 40. А коли мені було 40, відчував себе на 10 років старшим. Бо не дбав про здоров"я.

Борис Аранович порівнює людину з батарейкою.

— Недуги та стреси садять наш "акумулятор". Але це не означає, що ми не можемо його зарядити. Про цей метод знали ще тисячі років до нас. Йога — це насамперед правильне дихання. Йоги можуть під час медитації дихати лише раз на хвилину, витрачають по 30 секунд на вдих і на видих. Вони рідко хворіють, мало їдять і довго живуть.

Зараз ви читаєте новину «Уповільнене дихання покращує здоров"я». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі