В Україні почалася нова хвиля коронавірусу. Щодня його підтверджують у майже 20 тис. людей. Поширюється штам "Омікрон".
Повний локдаун у країні поки що не запроваджують. Обмеження діють, залежно від карантинної зони. Станом на 27 січня в червоній зоні перебувають Івано-Франківська та Рівненська області, в помаранчевій — Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області. Інші регіони — в жовтій.
Загальноосвітні, міські художні та спортивні школи переходять на дистанційне навчання. Дошкільні заклади працюватимуть у звичному режимі.
— В України немає шансів зупинити "Омікрон". Це не вдалося ні Франції, ні Британії, ні США, — говорить головний санітарний лікар 36‑річний Ігор Кузін. — Не зупинимо поширення, навіть якщо вакцинуватимемося ще більше.
Пік захворюваності на коронавірус очікують 20–25 лютого. Впродовж третього місяця зими захворіє майже мільйон українців, очікують у Міністерстві охорони здоров'я.
— 24 січня в Україні виявили понад 19 тисяч нових хворих. Система розрахована на 70 тисяч ліжок, але випробовувати її ніхто не хоче, — каже 41-річний Тарас Жиравецький, радник із медичних питань міського голови Львова. — Недуга поширюється швидко. З "Омікроном" люди частіше заражаються повторно. На "Дельту" хворіла одна людина з тисячі, а тут — 100 осіб. З мільйона це вже 100 тисяч.
Штам "Омікрон" відрізняється від "Дельти", але має подібні до ГРВІ симптоми. Найчастіше зустрічається нежить, головний біль, втома та біль у горлі. Нетипові ознаки — втрата голосу чи захриплість, спотворення запаху, смаку. Якщо ПЛР-тест позитивний, медики радять контролювати температуру тіла.
— Не рідкість, коли висока температура не спадає шість днів. Або знижується на сьомий, а на восьмий знову зростає, — говорить Жиравецький.
На третій-четвертий день треба здати аналіз на с-реактивний білок. Якщо показник вище норми — це ознака приєднання бактеріальної інфекції. Медики просять не панікувати та самовільно не купувати ліків.
— Чимало пацієнтів відчувають біль під лопаткою, задишку, йдуть на ультразвукове дослідження і їм кажуть, що є мінімальні зміни при пневмонії. Але сатурація, с-реактивний білок, температура — нормальні. Це не означає, що треба колоти антибактерійні препарати чи дексаметазон. Ці зміни минуть. Якщо ж вжити багато антибіотиків, є ризик абсцесів чи алергій.
Коментарі