— Часто раджу мамам дівчаток завести вдома кішку, яка ходитиме на двір, — говорить столичний інфекціоніст Максим Канівець, 41 рік. — Так з'явиться імунітет до токсоплазмозу. Це небезпечна хвороба, яка в перші три місяці вагітності може викликати викидень.
Причина токсоплазмозу — паразити, які є в котів. У організм тварин потрапляють, якщо ті з'їли сире м'ясо чи гризуна. Токсоплазми також виділяються зі слини та сліз. Тому не можна, щоб коти облизували шкіру чи очі.
— Людина з міцним імунітетом може й не знати, що заражена. Імунна система справляється з токсоплазмами. Якщо ж організм ослаблений або жінка вагітна — збільшуються лімфовузли, виникає головний біль, нудота й підвищення температури до 37,5 градуса.
Щоб перевірити, чи є в крові антитіла до токсоплазми, роблять аналіз крові.
— Токсоплазмоз викликає вроджені вади нервової системи дитини, — каже гінеколог 49-річна Людмила Хомінець із Малинської районної лікарні на Житомирщині. — Сьогодні була на прийомі жінка на 35-му тижні вагітності зі скаргами на застуду. Відмовлялася від аналізу на токсоплазмоз, але зробила. Він показав, що заразилася перед вагітністю. Через це була загроза викидня на ранньому терміні. Та лікарі зберегли дитину.
Жінку відправили на детальний огляд до інфекціоніста, який призначив курс антибіотиків і препаратів для підвищення імунітету.
— Токсоплазмоз не потрібно лікувати нікому, крім вагітних жінок. Решті ним навіть корисно перехворіти, адже виробиться пожиттєвий імунітет.
Токсоплазмоз жінки може викликати в дитини розумову відсталість. Бо плід усю вагітність перебував під дією небезпечних бактерій.
— Основними переносниками хвороби є кішки. Але якщо від них заразиться собака чи травоїдна тварина — небезпечними стануть і вони. Поширений токсоплазмоз у кролів. Тому їхнє м'ясо треба добре тушкувати, щоб достатньо термічно обробити.
Коментарі