Російські лікарі-педіатри занепокоєні тим, що батьки дедалі частіше відмовляються від обов"язкового вакцинування новонароджених.
Кажуть, якщо ситуація не зміниться, діти помиратимуть від туберкульозу та дифтерії. Росію накриває друга хвиля відмов (уперше масово перестали робити щеплення на початку 1990-х. — "ГПУ"). Через це медики лікують від туберкульозу шестимісячних дітей.
— Мені показували рентгенівські знімки двох малюків (шести і десяти місяців). Дітям не зробили щеплення, і вони перехворіли туберкульозом, — каже Сергій Стєрліков, фтизіатр науково-дослідного інституту Фтизіопульмонології московської медичної академії ім. Сєченова. — Тепер у них по одній легені, друга згоріла. Якби дітей вакцинували, організм сам переборов би недугу. Або хвороба протікала б принаймні легше.
Противники щеплення мають свої аргументи. Мовляв, уколи призводять до аутизму (бо у складі ліків є мікрочастки ртуті), а вакцина від гепатиту В викликає ранній розсіяний склероз.
— Наука давно довела, що частка ртуті безпечна для людського організму, — розповідає московський лікар-педіатр Вадим Бондар. — А в нових вакцинах її немає. Просто на сучасній техніці розсіяний склероз стали діагностувати раніше. Хворобу виявляють частіше, але не через те, що дітям роблять щеплення.
Із колегами погоджуються українські лікарі. Кажуть, новонароджені справді дуже ризикують заразитися.
— Діти, що не пройшли календар щеплень, відсотків на тридцять більше хворіють, — пояснює Єлизавета Шунько, 48 років, головний неонатолог МОЗ України. — Вони погано переносять навіть звичайні застуди, а тяжкі недуги частіше закінчуються смертю.
Коментарі