Доцент кафедри ендокринології зі столичного медичного університету 63-річний Олександр Приступюк радить пити розторопшу як додатковий засіб при діабеті.
— Вчені давно довели: розторопша покращує роботу печінки на ранніх стадіях діабету. В організмі є природна чутливість до інсуліну. Печінка, особливо вночі, виробляє лейкоген. Це захисна речовина, що перетворюється на глюкозу і бореться з недугою. Розторопша допомагає печінці виробити її. Організм легше переносить хворобу, сильніше опирається діабету.
Столову ложку порошку розторопші вживають тричі на день перед їдою. Запивають склянкою води.
— Найчастіше призначають при діабеті другого типу, коли нема потреби колоти інсулін щодня. Може, зовні дія розторопші й не помітна, але організм буде вдячний. Та вилікувати діабет вона не може. Головне — постійно контролювати цукор у крові.
Надлишок цукру сильно послаблює судини. Повільніше рухається кров, судини забиваються. У запущених випадках буває гангрена ніг.
— Серед діабетиків через слабкі судини у кілька разів частіше стається і інфаркт. Надлишок цукру сам не проявляється. Єдиний спосіб виявити його — здати кров на аналіз.
Радить після 40 двічі на рік робити аналіз крові на цукор.
— Діабету можуть роками не помічати. Сильно хочеться їсти і пити, водночас хворий слабне та худне. Деякі, навпаки, за місяць набирають по 5 кілограмів. На ранніх стадіях пересихає в роті, особливо зранку. Часто болить живіт, наче при отруєнні. Рани заживають удвічі довше. Часто піднімається температура, але може бути й нормальною.
Коментарі