У кабінеті іридолога на столі стоїть незвична металева конструкція, схожа на мікроскоп. Це іридолампа, з допомогою якої лікар визначає хвороби по райдужній оболонці ока. Метод дозволяє діагностувати набуті та вроджені недуги.
— Визначення стану людини по райдужній оболонці ока — не новинка, — пояснює Ольга Коваленко, 43 роки, доцент кафедри неврології та рефлексотерапії Київської медичної академії післядипломної освіти (КМАПО) ім. Шупика. — Наші предки вміли визначати здоров"я тварин, дивлячись на їхні очі. З часом науковці внесли цей метод в офіційну медицину.
За її райдужкою я діагностувала кісту
Щоб "угледіти" хвороби, лікар дивиться на збільшене в 40 разів око. Каже, ані закарлючок, ані якихось специфічних знаків, як думають пацієнти, там нема.
— Райдужна оболонка — це тонка пластинка. У здорової людини вона чиста і щільна. Коли виникає запалення чи хвороба — райдужка розріджується, щоб пропускати в організм більше світла, яке має лікувальні властивості. Поява на оці світлого нальоту свідчить про порушений кислотно-лужний баланс чи алергію.
Якось до мене на огляд прийшла пацієнтка, — пригадує Ольга Коваленко. — За її райдужкою я діагностувала кісту. Жінка мені не повірила, бо лише за годину до нашої розмови зробила УЗО. Однак погодилася зробити повторний, і він показав, що пухлина таки є.
"Відображення" органів тіла розташовані на райдужці зверху вниз: мозок, легені, рука, серце, нирки, нога. Найбільшою перевагою лікар вважає безболісність методу. Однак наголошує — це лише попередній діагноз, який потребує точних досліджень.
Найчастіше іридолог виявляє у пацієнтів порушений обмін речовин, шлункові захворювання, остеохондрози та гінекологічні проблеми. Абсолютно здорове око за свою 16-річну практику лікарка бачила лише раз.
— У 1990 році до нас на профогляд приїжджали вахтери з ЧАЕС. Серед них була літня жінка, яка все життя працювала на атомних станціях і не мала жодних скарг на здоров"я. Її райдужна оболонка була однорідною, чистою, без вкраплень. Жінка від природи мала міцне здоров"я.
Абсолютно здорове око за свою 16-річну практику лікарка бачила лише раз
Приходити на обстеження лікарка порадила і майбутнім батькам. Щоб наперед визначити, які хвороби можна підлікувати і не передати у спадок дитині.
— Людина може не відчувати дискомфорту, а запалення вже є, — каже Ольга Євгенівна. — Буває й так, що хвороба давно живе в організмі, але ніяк себе не проявляє. Приміром, "сліпа" виразка. Важливо вчасно її пролікувати, адже якщо вона відкриється, людина може померти.
Де знайти?
Записатися на прийом до іридолога можна на кафедрі неврології та рефлексотерапії КМАПО ім. Шупика (вул. Боговутівська, 1) та в Медичному інституті Української асоціації народної медицини (вул. Толстого, 9).
Світлоокі люди чутливіші до болю
Англійські іридологи дослідили, що світлоокі люди, на відміну від темнооких, схильні до сльозоточивості, вони гірше переносять зміну місця проживання, більш чутливі до болю та мають підвищений тиск. У них частіше виникають проблеми із носінням лінз.
Коментарі