
— Ледве зайшла до консультаційного кабінету, — згадує киянка 35-річна Юлія свій перший візит до Міжнародного центру нейрохірургії. — Руками спиралася об стіну, шукала опори. Хапалася за шафу, спинку стільця, стіл. Мене привели родичі. Підтримували на кожному кроці, бо в спині віддавав пекельний біль. Легше почувала себе лише в ліжку, та повертаючись на бік, біль різко пронизував поперек.
Юлія ходила на масаж, фізіо- та мануальну терапію. Їй робили витягування хребта. Також проходила сеанси на масажних ліжках, робила вправи. Що більше лікувалася, то гірше себе почувала. Не допомогли і санаторії. Від знеболювальних препаратів пекло в шлунку.
— Час спливав місяцями, гроші витрачалися тисячами, а працювати не могла, — каже Юлія.
У Міжнародному центрі нейрохірургії їй зробили магнітно-резонансну томографію. На знімках поперекового відділу виявили нестабільність між четвертим і п'ятим хребцями, яку спричинила тріщина міжхребцевого диска.
Спеціалісти центру заборонили пацієнтці масаж і вправи. Призначили жорсткий корсет.
Через три тижні в Юлії нормалізувався сон, зникла дратівливість. За два місяці змогла самостійно ходити кімнатою, біль майже не турбував. За півроку пацієнтка одужала.
— Це типовий випадок, коли до нас звертаються пацієнти з нестабільністю хребта, — каже директор Міжнародного центру нейрохірургії Ігор Курілець. — Вправи лише збільшують хворобливу рухомість враженого диску. Тому необхідно досягти знерухомлення між хребцями, а не розгойдувати їх. Якщо за рік хворий не одужав, то зазвичай зрощення хребців доводиться здійснювати хірургічним способом.
Запис на консультацію:
— центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, станція метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78,
0(44) 592 90 79,
— західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. Басараб, 15
— стрийська центральна районна лікарня, сьомий поверх,
тел.: 0(67) 89 10 000.
— місто Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 65, Лікарня святого Луки., тел.: 0(522)36 60 01.
www.neurosurgery.com.ua.
Коментарі