Понеділок, 17 вересня 2012 07:45

При розриві міжхребцевого диска одягають корсет

 

— Ледве зайшла до консультаційного кабінету, — згадує киянка 35-річна Юлія свій перший візит до Міжнародного центру нейрохірургії. — Руками спиралася об стіну, шукала опори. Хапалася за шафу, спинку стільця, стіл. Мене привели родичі. Підтримували на кожному кроці, бо в спині віддавав пекельний біль. Легше почувала себе лише в ліжку, та повертаючись на бік, біль різко пронизував поперек.

Юлія ходила на масаж, фізіо- та мануальну терапію. Їй робили витягування хребта. Також проходила сеанси на масажних ліжках, робила вправи. Що більше лікувалася, то гірше себе почувала. Не допомогли і санаторії. Від знеболювальних препаратів пекло в шлунку.

— Час спливав місяцями, гроші витрачалися тисячами, а працювати не могла, — каже Юлія.

У Міжнародному центрі нейрохірургії їй зробили магнітно-резонансну томографію. На знімках поперекового відділу виявили нестабільність між четвертим і п'ятим хребцями, яку спричинила тріщина міжхребцевого диска.

Спеціалісти центру заборонили пацієнтці масаж і вправи. Призначили жорсткий корсет.

Через три тижні в Юлії нормалізувався сон, зникла дратівливість. За два місяці змогла самостійно ходити кімнатою, біль майже не турбував. За півроку пацієнтка одужала.

— Це типовий випадок, коли до нас звертаються пацієнти з нестабільністю хребта, — каже директор Міжнародного центру нейрохірургії Ігор Курілець. — Вправи лише збільшують хворобливу рухомість враженого диску. Тому необхідно досягти знерухомлення між хребцями, а не розгойдувати їх. Якщо за рік хворий не одужав, то зазвичай зрощення хребців доводиться здійснювати хірургічним способом.

Запис на консультацію:

— центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, станція метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78,

0(44) 592 90 79,

— західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. Басараб, 15

— стрийська центральна районна лікарня, сьомий поверх,

тел.: 0(67) 89 10 000.

— місто Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 65, Лікарня святого Луки., тел.: 0(522)36 60 01.

www.neurosurgery.com.ua.

Зараз ви читаєте новину «При розриві міжхребцевого диска одягають корсет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 623
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути