"Взимку після перелому шийки стегна мені імплантували якусь металеву пластину. Зараз ходжу, але з милицею. Права нога стала набагато коротшою за ліву, а ступня трохи розвернута вправо. Спати можу лише на спині. Чи треба було вставляти ту пластину? Може, операція нашкодила?"
Марія Ворожбит, 65 років, Луганська область
Лікар-ортопед 48-річний Данило Наумов каже, що скоріше за все операція, яку зробили Марії, була найкращим виходом із ситуації, якщо брати до уваги її вік.
— Зменшення довжини ноги часто трапляється після перелому шийки стегна. М"язи скорочуються і підтягують зламану кістку ближче до тазу. Аби полегшити стан, Марії Ворожбит потрібно робити масаж. Він допоможе розігнати застій крові у хворій нозі. Масажувати слід легкими рухами, у напрямку від стопи до тіла. Важливо по мало ходити, щоб не стомлювати ногу.
Ефективними будуть дихальна гімнастика, загартовування, заняття з йоги.
— Багато людей після перелому шийки стегна стають на ноги і ходять навіть без милиць. У віці 65 років ще можна зайнятися собою. Стежте за харчуванням, пийте вітаміни.














Коментарі