
- Рак щитовидної залози у жінок буває частіше. Він особливий тим, що піддається лікуванню навіть на останніх стадіях, - каже 26-річна Катерина Кочерган, терапевт Міжнародного центру підтримки пацієнтів "Букімед". - Нещодавно повернулася з Ізраїлю наша пацієнтка, якій через рак повністю видалили щитоподібну залозу.
У 67-річної жінки рак майже ніяк не проявлявся. Хіба що, на пізніших стадіях збільшилися лімфовузли біля шиї, трохи поболювало біля вух та гортані. Без причини підвищувалася температура, в горлі було першіння і стояв ніби клубок, який не давав вільно дихати і ковтати.
- У неї був папілярний рак, який виникає з клітин, що виробляють гормони щитовидки. Його важко відразу діагностувати, бо він маскується під доброякісні пухлини. На лікуванні в Ізраїлі наполягла дочка пацієнтки. Вона навчалася там у медичному університеті.
У клініці жінці зробили загальний аналіз крові з онкологічними маркерами і ендокринологічними пробами. Також просканували щитовидну залозу і провели біопсію - зі збільшеного лімфатичного вузла взяли частину тканини. Це зайняло 6 днів.
- Цей вид раку видаляється хірургічно. Залежно від стадії, можуть урізати лімфовузли і тканини шиї. Цій пацієнтці довелося вирізати повністю щитоподібну залозу. Тепер вона має все життя приймати гормональні препарати.
Після операції жінка ще тиждень пробула в клініці і після цього повернулася здоровою в Україну. За все лікування за кордоном заплатили 19 тисяч доларів.
- Видаляти пухлину можна, якщо та не більша за 10 мм і немає метастазів в лімфовузлах. Якщо вона більша, то лікар повністю видаляє щитовидну залозу.
Після операції на щитоподібній залозі може змінитися голос, стати хрипким через зниження еластичності м'язів гортані або пошкоджень гортанних нервів. Деякий час після операції може спостерігатися оніміння рук через видалення залоз і гірша рухливість шиї.
- Найчастіше цей рак передається генетично. Чим ближчий родич хворий на рак щитовидної залози, тим вища ймовірність передачі захворювання. Також в небезпеці працівники атомних електростанцій або люди, які постраждали від радіації.
Тільки І стадія не дає метастазів. Починаючи з III стадії, сусідні органи біля щитоподібної залози починають здавлюватися. Далі пухлини проростають в сусідні тканини і хребет або сусідні кровоносні судини.
- Щоб запобігти виникненню рецидиву, необхідно проходити регулярні огляди у ендокринолога і здавати аналізи на пухлинні маркери.
Коментарі