Ексклюзиви
Понеділок, 14 травня 2007 17:03

Після дихальної гімнастики перестає стрибати тиск

У столичному центрі "Довгожитель" за столом сидять три жінки й чоловік. Вони обговорюють, як треба правильно дихати.

— Подивіться, я правильно роблю, — 60-річна Ніна Степанова, одягнута у сіру кофту, випинає живіт при вдиху.

Консультант центру Микола Булгаков, 60 років, схвально киває головою. Переводить погляд на її сусідку, теж пенсіонерку. Жінка набирає повітря у груди, а не живіт.

— Тренуйтеся вдома, лежачи на спині, так легше навчитися. І все вийде, — каже Микола Михайлович.

Ніна Степанова до центру ходить два місяці, щоб понизити тиск. Почувається краще.

— Я гіпертонік і діабетик, — розповідає Ніна Аркадіївна. — Щоб не стрибав тиск і цукор у крові, постійно п"ю таблетки. У центр мене привела подруга. Вона купила мамі апарат Фролова для пониження тиску. Їй помогло, й ми вирішили зайнятися оздоровленням.

Жінка показує апарат, схожий на білий пластмасовий стакан з кришкою, з якої стирчить трубочка. Усередині є ще один трохи менший стакан, до якого наливають воду.

Людині потрібно два–чотири місяці, щоб навчитися правильно дихати

— Вдихаю носом, а видихаю ротом у трубку, — пенсіонерка показує, як ним користується. — Маленький вдих і довгий повний видих у воду.

Вода створює опір. Людина повільніше видихає повітря і докладає більше зусиль. Це покращує вентиляцію легень, клітини мають час, щоб увібрати кисень із крові.

Цей метод лікування називається ендогенним (внутрішнім) диханням.

— За методом Фролова, вдих треба робити короткий, — каже Микола Булгаков, який дихає з апаратом вісім років. — Клітинам починає бракувати кисню і вони змушені виробляти власний кисень. Клітина стає сильнішою, краще функціонує, й органи теж починають краще працювати.

Людині потрібно два–чотири місяці, щоб навчитися правильно дихати. Займатися треба двічі на день по півгодини.

— Нас учили, що дихати треба глибоко. Набирати більше кисню, — каже Микола Михайлович. — Глибоке дихання виводить вуглекислий газ. А певна його кількість потрібна, щоб у клітинах правильно відбувався кисневий обмін.

Порушення балансу кисню та вуглекислого газу може викликати напад задухи. Особливо це небезпечно для астматиків.

— Людина відчуває, що їй не вистачає повітря. Вона починає дихати активніше, а їй стає ще гірше. Мало хто знає, що потрібно не хапати ротом повітря, а затримати подих.

Щоб зняти спазм, Микола Булгаков радить видихнути повітря, затримати дихання на кілька секунд. Зробити короткий вдих і довгий видих. Через кілька хвилин організм відновить потрібну кількість вуглекислого газу. Спазм м"язів минеться і напад теж.

Як знайти

Центральний консультаційний пункт Всеукраїнського центру "Довгожитель" розташований на першому поверсі будинку на вул. Котельникова, 25 в Києві. Дізнатися про графік прийому можна за тел.:  (044) 592 48 74     звичайне дихання
 дихання з апаратом Фролова
 ВДИХ  О
СО
 21%
0,03%
 18%
3%
 ВИДИХ О 
СО
 16%
4,5%
 13%
7,5%
 Частота дихання (за хв.)    14–18  4–6
 Об"єм дихання (л/хв.)
   7–9  4–4,5Так дихають морські тварини

Ендогенне або внутрішнє дихання московський вчений Володимир Фролов, 68 років, відкрив у 1993-му. Він виявив, що клітини можуть самі виробляти кисень, якщо трохи затримати подих. Так дихають морські тварини.
Тоді ж він удосконалив свій тренажер для правильного дихання і назвав його "Апарат Фролова". Зараз він коштує 110 грн.

Зараз ви читаєте новину «Після дихальної гімнастики перестає стрибати тиск». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода