Геморой — найпоширеніше захворювання прямої кишки. Від нього страждають 120 осіб на 1000 дорослого населення. З кожним роком ця кількість зростає. Геморой турбує жінок та чоловіків працездатного віку. У жінок загострення недуги часто виникає під час вагітності.
— Причиною геморою можуть бути часті запори, спадкова схильність, пологи, малорухливий спосіб життя, надмірне фізичне навантаження, ожиріння, гарячі ванни, — розповідає 40-річний Володимир Пироговський, головний проктолог Київської області. — Великий вплив має зловживання алкоголем, пряною та гострою їжею.
При хронічному геморої з калом виділяється кров, випадають гемороїдальні вузли, задній прохід болить і свербить. При загостренні хвороби порушується кровопостачання гемороїдальних вузлів. Це призводить до запалення і виразки слизової прямої кишки.
— Після 40 років раз на рік треба відвідувати проктолога, робити дослідження прямої кишки. Після 50 — раз на три роки робити колоноскопію. Це коли гнучким шлангом оглядають товсту кишку на наявність поліпів. Якщо у когось із родини був геморой, то вперше до проктолога варто сходити у 30 років.
Лікування геморою залежить від ступеня недуги. Лікарі призначають анальгетики, знеболювальні, протизапальні препарати. При кровотечі використовують свічки, що містять адреналін. Операцію роблять на останній стадії захворювання, коли випадає гемороїдальний вузол.
— Будь-яке лікування геморою може бути неефективним, якщо не брати до уваги супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту. Наприклад, коліту, запорів.
При перших ознаках хвороби важливо звернутися до лікаря. Під маскою геморою може розвиватися рак товстої кишки. На ранніх етапах вони проявляються однаково — виділенням крові. Хворі часто самостійно лікують геморой, а обстежуючи їх, ми виявляємо запущену пухлину.
На перших стадіях може допомогти лікування народними методами.
Для профілактики захворювання Володимир Пироговський радить не сидіти довше 3 год., особливо в автомобілі. Треба часто вставати і робити розминку. Офісним працівникам замінити м'які крісла на жорсткі, щогодини ходити по 10 хв. Якнайменше вживати алкоголь та гостру їжу. Після випорожнення підмиватися холодною водою.
— Алкоголь підсилює кровотік в області малого таза, що сприяє появі гемороїдальної кровотечі. А гостра і пряна їжа викликає роздратування в анальній області.
Коментарі