
— Комарі до мене байдужі, а оси — ласі. За літо можуть разів п'ять укусити. Бозна від чого воно. Маю свої засоби порятунку. Одразу прикладаю компрес з оцту й припухлість меншає. Хоча пече сильно. Навіть знеболювальні не помагають, — розповідає Юлія Пасічник, 37 років, із міста Снігурівка Миколаївської області.
Можна замість оцтового зробити сольовий розчин. Розвести одну чайну ложку солі у склянці води. Прийняти антигістамінний препарат, навіть якщо не було алергічних реакцій. Випити води або солодкого чаю. Від болю прикласти до укусу шматок огірка, цибулі чи подрібнений корінь петрушки.
— Якось середній палець став, як бараболя. Не вміщався між іншими. Боліла вся рука. Прикладала лід, а припухлість не спадала. Тільки оцет справився. А з язиком — ні. За нього оса вкусила, коли пила компот. Влетіла на запах солодкого, а я не роздивилася. Мусила їхати в лікарню, щоб вкололи протиалергійне. Прийняти таблетки не могла. Язик розпух, стало важко й слину ковтнути.
При укусі в руку потрібно зняти каблучки й браслети. Заклеїти рану пластирем. Перев'язувати не треба, бо посилиться набряк. Може виникати головний біль.
— Укус оси небезпечніший, ніж бджоли. Хоч і не залишають жала, але кусають ротом і переносять інфекції. Бо часто перед цим бувають на тілі мертвих тварин, — каже Ігор Небогаткін, 59 років, з Інституту зоології. — Кожен по-різному реагує на отруту комахи. На когось майже не діє, в іншого спричиняє анафілактичний шок, людина може померти на очах.
При почервонінні й пропасниці треба одразу звертатися в лікарню. Це ознаки анафілактичного шоку.
— Якщо ліками зняти алергічну реакцію, людині полегшає швидше, — додає Небогаткін.
При укусі бджоли залишається жало. Коли його виймають, відкривається рана й організм зазнає атаки бактерій чи вірусів, що є на тілі або в навколишньому середовищі. Місце укусу слід обробляти антисептичними засобами.
— Найбільше ризикують старші люди, в яких багато болячок. Діти легше переносять укуси комах.
Захиститися від ос і бджіл допоможуть репеленти — засоби, що відлякують комах. Також діють проти комарів. Треба перевірити дату їхнього виготовлення. Якщо залишився рік до кінця терміну придатності, краще не купувати. Такі вже діють слабко.
Коментарі