— Звіробій люди люблять і лікують ним майже всі хвороби. Насправді не можна себе лікувати наосліп. Слід добре вивчити властивості рослини, тоді й подіє ефективніше, — говорить терапевт 43-річна Вікторія Зубицька, лікар ультразвукової діагностики з використанням методу фітотерапії та гомеопатії.
Ця рослина має протизапальну, жовчогінну та знеболювальну дію. Її використовують переважно для лікування кишково-шлункового тракту. При гастриті, жовчо- та сечокам'яній хворобі, холециститах.
— У казахській назва рослини — джерамбай, зцілитель ран. У народі його називають зілля Божої матері. Збирають під час цвітіння, вдень, коли пройде вранішня роса. Щоб відчути ефект, звіробій, як і решту натуральних рослин, потрібно приймати майже три місяці.
Зрізує траву ножицями чи серпом. Сушить стебло з листям і квітками. Зв'язує пучками. Підвішує у провітрюваному місці.
— У боротьбі зі стафілококом або запаленням слизової оболонки товстої кишки з проносами кращої рослини не знайти, ніж звіробій. Підходить також для обмивання опіків, ран, виразок. Завдяки йому навіть операційні порізи заживають швидше.
Для промивання ран робить спиртову настоянку. 100 г сировини заливає 500 мл горілки. 40 г настоянки розводить у 100 мл води. Змочує тампон і прикладає до ран тричі на добу.
— Відвар зі звіробою швидко зупиняє кров. Це стосується й стоматиту та пародонтозу при кровоточивості ясен.
Заливає 1 ст. л. трави склянкою окропу. Кип'ятить настій 2 хв. Знімає з плити і настоює 10 хв. Приймають по 1/3 склянки за півгодини після їжі.
— Звіробій — отруйна рослина, не можна допускати передозування. Людина має вживати не більше, ніж вказано у рецепті.
Коментарі