— Намерзся за день як собака. А ввечері випили з кумом по сто грам. І так мене розморило, що доки чекав маршрутку, заснув на зупинці. Добре, якась жіночка мене розштурхала. Бо якби лишився там до ранку, замерз би, — каже Іван Паламарчук, 67 років, із Бучі під Києвом.
— При морозі кров, циркулюючи й зігріваючи тіло, починає охолоджуватися. Від цього кровообіг сповільнюється, тиск падає і температура тіла знижується. Людина може поринути в глибокий сон і не прокинутися, — каже лікар першої медичної допомоги з Києва Олексій Павленко, 38 років. — Якщо за лютого морозу чоловік "під градусом" примоститься на лавочці — там і залишиться. Не раз знаходили таких, що падають у сніг, а підвестися не можуть. Засинають. І ніхто з ними тягатися не хоче. Бо навіть не можуть пояснити толком, де живуть.
Лікарі застерігають, що зігріватися алкоголем — небезпечно.
— Найкраще напитися теплого солодкого чаю. І прийняти вдома теплий душ. Не гарячий. Бо при різкому перепаді температур є ризик пошкодити судини й отримати дрібні підшкірні крововиливи. Тому не можна відігріватися біля обігрівачів, грубок чи батарей. Підйом температури має бути рівномірним і поступовим.
— Якщо ж відчуваєте, що замерзаєте, а до дому ще далеко — зайдіть погрійтеся. Хоча б на 5 хвилин у магазин. Немає нічого поблизу — не стійте. Якомога активніше рухайтеся, бігайте, стрибайте.
36,4 градуса Цельсія — температура тіла при переохолодженні.
Коментарі