— Раптово почала боліти нога вище коліна. Думала, перелом. Та на знімку й тріщини нема. Травматолог каже, мабуть, міозит — запалення м'язів. Десь застудила. Порадив мазі гормональні. Знаю, що до них звикають. Тож лікуюся сама, — каже 73-річна Ніна Іващенко з Конотопа на Сумщині.
Відварює три картоплини, розминає. Теплі прикладає через тканину до ноги і замотує вовняною хусткою. За годину біль ущухає.
— Тоді все змиваю, трохи змазую одеколоном. Знову загортаю і лягаю спати. Робила так три дні підряд. На ранок боліло, лише коли ступала. Також розм'якшую масло біля плити. Всипаю чайну ложку сухого цвіту ромашки, перемішую і мащу двічі на день. За тиждень болі минають.
Міозитом у народі називають усі болі у м'язах — через травми, зокрема спортивні, чи коли продує, говорить столичний невропатолог Віталій Осташко, 46 років:
— Справжній буває рідко. Погано піддається лікуванню, руйнує м'яз. Від народних засобів не мине, потрібний курс ліків. Частіше м'язи болять від застуди, грипу. Тоді помічні зігрівальні компреси. Тканину змочіть у гарячій воді, посипте гірчицею і закутайте хворе місце. Тримайте, доки охолоне. Допоможуть мазі на бджолиній та зміїній отрутах. Їх продають в аптеках. Найкращі з живокостом, особливо коли застудилися. Перестає ломити кістки й суглоби.
Не радить грітися при радикуліті. Тоді біль різкий, в одному місці. Сильнішає, коли рухається хребет.
— Звичайні болі — ниючі й тягнучі, без нападів. Посилюються, якщо натиснути пальцем. Часом здається, що болить усе тіло. Тоді прогрійтеся відваром хвощу. В народі кажуть, він чистить кров. Кип'ятять склянку води, заливають окропом чотири столові ложки сушеного хвощу, настоюють із півгодини. Половину п'ють зранку, решту ввечері.
Коментарі