Вівторок, 12 листопада 2019 05:05

Металеву конструкцію в хребет ставлять через проколи

 

— Звернувся хворий із сильним болем у попереку, — розповідає Ігор Ігоревич Курілець із Міжнародного центру нейрохірургії. — Таблетки та знеболювальне не діяли. Обстежили його і виявили вроджений дефект хребця, а саме незрощення його частини. Ця вада призвела до того, що один хребець з'їхав відносно іншого.

При спондилолістезі, коли один хребець "пливе" над іншим, нерв натягується чи защемлюється. Виникають болі в спині, руках і ногах.

Існує багато причин недуги. Це — вроджені вади хребта, травма, перелом, вагітність і пологи. Спочатку болить спина при ходьбі. Біль віддає в ногу. З часом людина перестає рухатися.

— Пацієнтів зі спондилолістезом не одразу потрібно оперувати. Таке зміщення хребців роками залишається безсимптомним. Однак, коли з'явився біль, вилікувати пацієнта можна тільки хірургічно.

Операція має три етапи: фіксація хребта гвинтами, звільнення стиснених нервів і встановлення імплантата на місце зруйнованого міжхребцевого диска. Потрібно скріпити хребці, що змістилися. Роблять це за допомогою титанових шурупів, гачків і пластинок. Операція складна, потребує фаху і злагодженої роботи бригади хірургів. Триває не менш як 3 год.

— Якщо раніше така операція потребувала 15-сантиметрового розрізу, то тепер виконуємо її мініінвазивно — через проколи. Робимо два невеликі розрізи по 4 сантиметри. Заводимо всередину медичні інструменти. Операція відбувається під рентген-контролем. Пацієнт втрачає менше крові, м'язи не травмуються і рана швидше заживає.

За 5 год. після операції хворий уже ходив. Через три дні його виписали.

Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою. Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, 2-й поверх.

Тел.: 0(44) 592 90 79, 592 68 78

м. Стрий, Львівська область. Стрийська центральна районна лікарня, вул. Ольги Басараб, 15, 7-й поверх.

Тел. 0(67) 891 00 00

м. Кременчук, Полтавська область. Кременчуцька перша міська лікарня, вул. Овксентія Богаєвського, 60/1.

Тел. 0(99) 309 20 21

Ліц. АВ №554809 від 20.09.2010 року

Зараз ви читаєте новину «Металеву конструкцію в хребет ставлять через проколи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода