понеділок, 13 травня 2013 06:00

Лінзи знімають під час роботи за комп'ютером

Автор: фото з сайта www.blogkrasoty.ru
  Контактні лінзи — це губки, які на 38-70 відсотків складаються з води. За тривалого носіння витягатимуть вологу з ока
Контактні лінзи — це губки, які на 38-70 відсотків складаються з води. За тривалого носіння витягатимуть вологу з ока

Киянка 30-річна Ірина Шавкун не розбирає номерів машин та не може прочитати вивіски магазинів. Чотири роки користувалася контактними лінзами, не знімаючи їх по тижню. Перейшла на окуляри, коли стало різати в очах.

— Проблеми почалися, як сіла на дієту без жирів. Очі стали сухі, червоні, ще й повіки зморщились, як у баби. Як виходжу надвір — ніби піску насипали. Штучні сльози й окуляри не помагають. Лікар сказав, це через дієту.

Коли в раціоні бракує олій, сохнуть усі слизові оболонки. Це відбувається й з очима, пояснює столичний офтальмолог Катерина Козіна. У лінзах пересихатимуть швидше.

— Лінза — це губка, яка на 38-70 відсотків складається з води. Відсоток зазначений на упаковці. Що більший — то краща лінза. Коли висихає, стає твердою плівкою. Тоді висмоктує сльозу з ока і висушує його. До вечора гірше бачать, в очах ріже і пече.

Через ускладнення половина людей за п'ять років відмовляються від лінз. Лікар застерігає не спати у них.

— Це такий самий протез, як вставні щелепи. Їх носять як вуличний одяг. Прийшов додому — зняв. Інакше шкодять очам що з мінус 1, що з мінус 10. Око на найменший бруд має виділити сльозу, щоб вимила і зволожила. У лінзі воно на подразники не реагує. Тому й не плачуть, коли ріжуть цибулю.

Якщо довго не знімати лінзи, у рогівку проростають судини. Тоді заважають бачити.

— Здорова рогівка не має судин, бо отримує кисень зі сльози. У лінзі його бракує. Був хлопчик, у якого ці судини проросли вже до зіниці.  Батьки привели, аж коли став сліпнути. 19-річна студентка не знімала лінзи дев'ять місяців. Спала в них, бо в аптеці їй сказали зняти, як буде погано. Я лікувала її кілька місяців.

Радить купувати силікон-гідрогелеві дихаючі лінзи. Такими найбільше користуються в Європі й Штатах.

— Не висушують око, пропускають уп'ятеро більше кисню. Грамотний лікар не призначить піврічних лінз — у світі носять денні або місячні. Одягають на кілька годин удень і викидають за місяць. Бо мікроби в них плодяться з першого дня.

Аби не відмовлятися від лінз, у вихідні дні та ввечері переходять на окуляри.

— Мала пацієнток, які працювали в офісі з сухим повітрям, постійно дивилися на екран і рідко моргали. Приходили на роботу в лінзах, знімали їх і сиділи весь день в окулярах. На вулицю знову вдягали лінзи. Там більше кисню, тому не так шкодять.

Радить носити із собою запасні лінзи. Порвані травмують око. Також треба замінити, якщо потрапила туш чи крем.

— Найчастіше на морі з водою попадають інфекції. Відчуття — як пісок у капці. Краще брати щоденні або викинути використані після поїздки.

Зараз ви читаєте новину «Лінзи знімають під час роботи за комп'ютером». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути