— Хронічний гастрит "прокидається" від стресу. Можна раз перенервувати, й доведеться кілька тижнів лікуватися, — каже столичний гастроентеролог 35-річна Олена Зінько. — З гастритом гратися не можна. Якщо не лікувати, почнеться внутрішня кровотеча й людина помре.
Гастрит це запалення стінок шлунка. Про хронічну форму недуги сигналізує печія, відчуття переповненості шлунка, запор або нудота. Здуття живота й відрижка. Спочатку ці симптоми швидко минають і люди на них не звертають уваги. До лікаря йдуть, коли вже не можуть терпіти біль.
— У мене була пацієнтка, яка боялася ковтати зонд. Терпіла біль під ребрами, доки не почала сильно худнути. Щоб не їла, втрачала кілограми. Фатальною для неї стала порція тушкованої картоплі з м'ясом, яку їла з білим хлібом. У відділення її привезли на швидкій. Після цього пролежала два тижні в лікарні.
Перед лікуванням визначають кислотність шлунку й обстежують за допомогою зонду. Тоді призначають медикаменти та дієту.
— Гастрит починається, коли у шлунку замало чи забагато соляної кислоти. Недугу лікують таблетками, які захищають стінки шлунка і знижують кислотність. Також використовують антибіотики для знищення бактерії. Але якими не були б добрі ліки, без дієти одужання не буде.
При гастриті заборонені м'ясні бульйони. Вони провокують виділення шлункового соку, який роз'їдає слизову. М'ясо можна їсти лише варене, нежирне й окремо від інших продуктів.
— Недугу починають лікувати з розвантаження шлунка. Людину саджу на жорстку дієту. Їсти можна супи, каші, яйця та пудинги. Вони мають бути не холодні та не гарячі. Це не означає, що треба з собою носити термометр. Температуру можна перевіряти пальцем. Якщо для нього нормально, то й для шлунка добре.
Не можна поєднувати білок і крохмаль в одному прийомі їжі. Їх краще їсти разом з овочами. Не дозволяється вживати одночасно тваринні та рослинні жири.
— Їсти потрібно мало, але часто. Шлунку важко справитися з великою кількістю їжі. Споживати лише фрукти чи пити кефір — шкідливо. Організм недоотримає потрібних речовин. Краще відмовитися від пересоленого та жирного. Якщо страва занадто кисла, додайте води. Якщо гаряча — почекайте, доки охолоне.
Коментарі
1