В офісі, де працює киянка Наталія Гумар, 26 років, два тижні тому встановили кондиціонер. За три дні вона застудилася. Каже, через те, що її робоче місце близько до приладу.
— На вулиці була спека, а в офісі не більше 23 градусів. Мені у спину постійно задувало холодне повітря. Почала кашляти, піднялася температура. Лікар запідозрив пневмонію, але, на щастя, все обійшлося. Тепер, коли заходжу до офісу, вдягаюся.
— У спеку різниця між температурою надворі та в приміщенні не має перевищувати 4 градуси, — каже київський пульмонолог Віра Кароєва, 45 років. — Сидіння під охолоджувачем лише збільшує ризики застудитися. За тиждень роботи під прямим струменем холодного повітря з кондиціонера людина точно захворіє. Бо якщо організм постійно охолоджувати, він почне захищатися підвищеною температурою. Через це знижується імунітет.
Старі кондиціонери можуть переносити інфекційні хвороби.
— У кондиціонерах, які давно не ремонтували й не чистили, часто заводяться бактерії легіонели. Вони селяться у воді, яку заливають в охолоджувальні пристрої. Живуть до трьох-чотирьох років. Розносяться з кондиціонованим повітрям. Кожна десята людина заражається ними. Людину лихоманить, в неї утруднюється дихання та починаються шлункові розлади. Хворобу лікують антибіотиками у лікарні. Від неї можна померти.
Воду в кондиціонерах потрібно міняти принаймні раз на рік. Тоді бактерії не встигатимуть там розплодитися.
Коментарі