— Фіброма — це доброякісна пухлина у стінці матки. Багато хто не уявляє, наскільки це поширено. Її діагностують у 40 відсотків жінок, старших 40 років, — каже акушер-гінеколог Василь Порхун зі столичного пологового будинку №2.
У 15% пацієнток вузли фіброми починають рости з 22–25 років.
— Лікарі називають різні причини, чому фіброми з'являються ніби нізвідки. Найбільше ризикують жінки, які робили аборти, народили першу дитину після 30 років, зовсім не мають статевого життя. Також фіброми виростають від збою гормонів, про який жінка може не здогадуватися. У більшості випадків себе не проявляють. Але можуть ставатися маткові кровотечі. Пацієнтки скаржаться на біль внизу живота.
Коли пухлина велика, з'являються запори. За аналізом крові фіброму можна запідозрити через низький гемоглобін і рівень еритроцитів. Її добре видно на УЗД.
Її треба лікувати. По-перше, вона нікуди не дінеться, як деякі види кісти. А по-друге, є ризик, що переросте в онкологію. Менші пухлини лікують без операції. При більших розмірах призначають діагностичне вишкрібання, аби не допустити утворення ракових клітин. За кілька тижнів після операції жінка може жити звичним життям. Але бувають пухлини настільки великі і проблемні, що вирізають матку. Аби пацієнтка змогла народити, то видаляють вузли, а матку зберігають.
Коментарі