понеділок, 18 березня 2013 00:30

За три тижні після інсульту починають ходити

У лікарні села Лосятин Київської області реабілітують хворих після інсульту, з ішемією серця, радикулітом. Застосовують 16 винаходів для відновлення здоров'я.

— Недавно виписалася 33-річна жінка, юрист. Має двох дітей, чоловіка. Ішла вулицею і впала, — розповідає 65-річний Леонід Паламарчук, головний лікар Центру реабілітації лосятинської лікарні. — Мала інсульт з ураженням спинного мозку. Нижче грудей нічого не відчувала, одібрало ноги. Її приніс чоловік.

Пацієнтку лікували бджолами, п'явками, перепелиними яйцями. Приймала грязьові ванни. Робили спеціальні розтяжки.

— Одягали брюки для лімфодренажного масажу, щоб розігнати лімфу. Тепер сама ходить. Чутливість практично відновлена, вже хоче працювати. Таких прикладів дуже багато. Діти привозять до нас паралізованих батьків. За три тижні пацієнти починають ходити. Заїжджають на колясці, а виходять із паличкою. Можуть себе обслуговувати.

Інсульт — це порушення мозкового кровообігу. Може бути через підвищений чи знижений тиск, після операції, через пухлину в артерії або мозку.

— У реанімації людині рятують життя, але вона стає інвалідом. Уражається вся нервова система. Не працюють руки, ноги. Неадекватно реагує — багато плаче, стає злою і нервовою. Часто втрачають мову. Що раніше звернеться до реабілітолога, то швидше відновиться. Ми лікуємо комплексно, за міжнародними стандартами. Даємо не лише уколи і таблетки, а й природне лікування. Це ванни, грязі, масажі, голкотерапія, гомеопатія.

Відмерлі клітини мозку вже не відновиш, каже він. Сусідні беруть на себе їхні функції, якщо змусити їх працювати. Організм відновлюється після інсульту 15 років. Реабілітація має починатися на шостий-сьомий день.

— Спершу лікують положенням — то руку, то ногу піднімуть. Щоб хворий не пролежні заробляв, а рухався. Потім роблять масажі, перевертають. На ногу одягають маленький стимулятор. Людина лежить, на м'яз дають імпульс струму, і він скорочується.

Хворих заново вчать стояти. Підводять до приладу — вертикалізатора та затискають.

— Cамі стоять, це психологічно підтримує, запускає резерви організму. Вчимо ходити за допомогою монорельсової дороги — людину прив'язують за пояс, що помалу тягне. Одночасно розробляємо руки, ноги. Весь день розписаний. Детальніше за телефоном 0(67) 775 08 34.

Головний лікар лосятинської лікарні Леонід Паламарчук висловлює подяку за матеріальну підтримку голові Васильківської райдержадміністрації Сабодажу Володимирові Івановичу і приватним підприємцям Кузьменко Ользі Володимирівні та Гаврінцевій Ніні Євгенівні.

Зараз ви читаєте новину «За три тижні після інсульту починають ходити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути