понеділок, 05 жовтня 2020 00:30

Часте сечовипускання може свідчити про діабет

— До лікарів не ходжу з принципу. ­Розказувати біди — не чоловіча справа. Не хотів жалітися, навіть коли не зміг помочитися. Як тіло почало набрякати, дружина викликала "швидку", — каже Геннадій ­Боклаг, 62 роки, з міста Костянтинівка Краматорського району Донецької ­області.

Медики поставили катетер, щоб вивести рідину. І порадили подумати про операцію з видалення аденоми простати — доброякісної пухлини, або про встановлення цистостоми. Це дренажна трубка, яку виводять із сечового міхура через черевну стінку.

— Лікування не обов'язково зводиться до операції. З нею можна почекати. Спершу варто спробувати препарати для налагодження сечовипускання, — розповідає Віктор Білик, 50 років, завідувач урологічного відділення Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2. — Коли немає результату, потрібне хірургічне втручання. Раніше видаляли аденому через сечовипускальний канал. А зараз лазером зрізають аденому, а її тканини подрібнюють. За два дні пацієнта виписують.

Чоловік зростання аденоми не відчуває, доки не порушиться сечовипускання. Важко вичавити сечу, вона ледь сочиться. При цьому здається, що міхур здутий. Це один із ранніх симптомів, які мають насторожити хворого, щоб той звернувся до лікаря. Далі поступово зникає статевий потяг і болить унизу живота. Сеча капає малими порціями й виділяється кров. Нирки не можуть нормально працювати й запалюються.

— Багато хто помилково вважає, що змінюється сама простата. Але вона залишається, яка була. А доброякісна пухлина росте з насіннєвого горбка. З віком у чоловіків проблеми з простатою — передміхуровою залозою — не рідкість. Змінюється гормональний фон. Тканини навколо сечовивідного каналу ущільнюються і розростаються. При цьому нічого не болить, — додає Білик.

Огляд простати треба робити чоловікам після 40 років раз на рік. Уролог проводить пальцеве дослідження передміхурової залози й направляє на аналіз ПСА, щоб виключити рак простати. Потім пацієнт має здати загальний аналіз крові та сечі. Пройти ультразвукову діагностику та перевірити рівень цукру в крові. Часте сечовипускання може бути ознакою діабету.

Зараз ви читаєте новину «Часте сечовипускання може свідчити про діабет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути