Львів'янин Назар Ходаківський, 32 роки, майже місяць мучиться від болю у коліні.
— З дитинства займаюсь міні-футболом, — розповідає чоловік. — Парадокс, що травму отримав не в залі, а по дорозі у душ. Підлога була мокрою. Нога поїхала, якось невдало вивернулась. І почалися проблеми — уночі коліно нило так, що не знав, де ногу покласти, ходити було тяжко. Діагностували запалення колінної зв'язки. Рекомендували ударно-хвильову терапію.
Чоловікові полегшало вже після першого сеансу. Після третього про травму і не згадував.
– Ударно-хвильова терапія – один з найсучасніших методів лікування опорно-рухового апарату, — каже травматолог-ортопед львівського медичного центру "Ультрамед" Роман Нарепеха. — За допомогою спеціального пристрою акустичну хвилю, що несе високу енергію, спрямовують на болючу ділянку. Завдяки глибокій проникності у тканини стимулюється кровопостачання. Утворюється нова система капілярів, відновлюється еластичність зв'язки і вона працює у звичному режимі. Цей метод допомагає також пацієнтам зі складнішими діагнозами. Наприклад, при остеоартрозі колінного суглобу значно полегшує біль. У таких хворих уражена хрящова тканина. Суглоб деформується, кістки фактично труться одна об одну. А після кількох сеансів хрящ стає еластичнішим, не спазмує.
Основні переваги методу — не потребує обезболення, дозволяє уникнути хірургічних втручань та не потребує адаптації. Ударно-хвильову терапію не рекомендують при онкозахворюваннях, вагітності та порушеннях згортання крові.
Коментарі
2