Експерти стверджують, що до розриву стосунків у парі можуть призводити певні ознаки.
Зокрема, байдужість партнера та часті конфлікти, пише Liza.
Психологи визначили ознаки, сукупна присутність яких в шлюбі може свідчити про швидке розлучення. Часто причиною розлучення може стати байдужість та уникнення конфліктів одним з партнерів. На думку дослідників, така недомовленість та байдужість – це повільні вбивці шлюбу. До того ж, емоції, які проявляються під час невеликих сварок і конфліктів, навіть можуть бути корисними для зміцнення сімейних союзів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи однаково закохуються чоловіки і жінки
Однією з таких ознак є сарказм. Їдкі коментарі, принизливі характеристики і сарказм – це небезпечні прийоми, які деякі люди використовують під час сварки з другою половинкою. Але такий перехід на особистості гостріше сприймається парами та може зіпсувати відносини. І якщо особисті образи стануть все частішими, це збільшить кількість сварок та може призвести до розлучення.
Критика і презирство також доводить до розлучення. Обидва ці фактори, які партнер висловлює до другої половинки, можуть привести до пригніченого стану людини та навіть депресії, або, можливо, й до розлучення. Але психологи кажуть, що навряд чи той, хто терпів тривалу неконструктивну критику і презирливе ставлення від партнера, знайде в собі сили ініціювати розлучення. Окрім того, розлучення передбачають зневагу: коли один партнер бачити чоловіка/дружину нижчим за себе. Режим "захисту": коли ви граєте роль жертви впродовж складних ситуацій. Кам'яна стіна: блокування партнером розмов у незручних ситуаціях.
Постійні конфлікти також стають потужним чинником, що сприяє розриву відносин, вчені називають наявність латентного (прихованого) конфлікту. Партнери, які не можуть довго вирішити конфлікт, що виник, застряють в конкретній точці без найменшого просування вперед. Якщо постійно відкладати розв'язання питання в "ящик столу", то ймовірність негативного результату підвищується. А це призведе до розлучення.
"Виливання" щоденного стресу один на одного є ще однією ознакою кінця. Не варто недооцінювати те, як стрес може вплинути на ваш шлюб. Адже дослідження показують, що щоденний стрес є важливою причиною, яка призводить до розлучення в багатьох парах.
Перед тим, як жити разом зі своїм партнером, слід поговорити з ним і з самим собою. Необхідно зрозуміти, настільки ви прив'язані один до одного та чи готові бачити його/її поряд щодня. Найперше треба вирішити наскільки серйозні стосунки. Це закоханість, чи переїзд для зручності та економії грошей.
Коментарі