
У православних християн заведено носити шлюбну обручку на безіменному пальці правої руки. Обручку на правій руці носять в Україні, країнах Центрально-Східної Європи, католики в Австрії, а також в Білорусії, Росії, Сербії, Польщі та інших країнах.
На лівій руці обручки носять в Австралії, Туреччині, США, Франції, Ірландії, Італії та ін.
"Ми, українці, носимо обручку на правій руці під лівою півкулею мозку, яка відповідає за логіку й аналіз, - говорить столичний психодіагност Григорій Семчук, 35 років. - Це свідчить про те, що наш етнос до шлюбу ставиться більш логічно. А люди, які носять обручку на лівій руці, тобто, під правою півкулею мозку, яка відповідає за фантазію та уяву, в них шлюб пов'язаний більше з сентиментами та почуттями. Ті, хто носить обручку на лівій руці і ті, хто носить обручку на правій, вкладають у слово "шлюб" різні смисли."
До нового літочислення обручки були лише прикрасою, символом. Обов'язковим атрибутом весільного ритуалу християн вони стали близько 900 року. Носіння обручок на певних пальцях мало також певне символічне значення.
Так подружжя, що прожило разом 25 років, іноді носять одночасно золоту і срібну обручки.
Перстень, одягнутий на мізинець, свідчить про те, що його власник не має планів одружуватися, а на вказівному — що шукає собі половину.
Перстень на середньому пальці видає поціновувача платонічних стосунків.
Якщо дівчина носить срібний перстень на лівій руці — вона на виданні, на правій — посватана.
Два золотих персні на лівій руці часто носять вдови - до своєї обручки одягають ту, яка належала покійному чоловікові.
Коментарі
1