Залежністю керує страх. В його основі - низька самооцінка і недостатня віра у власні можливості.
Не всі люди схильні до залежності, пише на своїй сторінці у facebook психолог Єгор Тополов.
"Цей "цінний сувенір" - залежність від людини бере початок у ранньому дитинстві, коли дитина недоодержує увагу одного або обох з батьків. Найчастіше так відбувається, коли батько чи мати допізна на роботі, працюють за кордоном або йдуть із сім'ї. Дитина залишається одна або з кимось, кого їй емоційно мало. Вона нудьгує, переживає, плаче, "програмуючи" себе на наступне: "Одному мені погано, нудно і страшно. Для відчуття повноцінності мені завжди потрібна інша людина", - пояснює психолог.
На роль іншої людини вибирають когось зовсім недосяжного, непостійного або "нормального". Втім останнього можна несвідомо підштовхнути до того, щоб він пішов.
Залежністю керує страх. В його основі - низька самооцінка і недостатня віра у власні можливості
"У минулому особи, залежні від інших, спочатку "підсаджені" на якусь небезпечну емоцію - страждати і отримувати від цього задоволення. Такі люди можуть любити людину тим сильніше, чим важче вона їм дістанеться і чим більше нервів вимордує. А якщо розлучиться з нею, то ще не один рік може пережовуючи свій біль і таємно боячись нових відносин", - пише фахівець.
Коли дитина не отримує досить любові і турботи від батьків, то в дорослому віці намагається "заслужити" цю любов у когось іншого.
Фахівець дає кілька порад, як подолати таку залежність.
1. Визнати власну схильність до залежності і почати працювати над цією проблемою.
2. Проаналізувати найістотніші ситуації, коли людина відчувала залежність від іншого.
3. Спробувати відстежити, яка емоція домінувала у відносинах і спілкуванні. Іншими словами: що ви найчастіше відчували у спілкуванні з цією людиною. Більшість залежних людей "підсаджені" на ігнорування, змагальні моменти, які вимагають домагатися партнера.
4. Тверезо оцінити, наскільки це здорова емоція. Відповісти собі на запитання: "Щастя може так відчуватися? Чи хочу я на таких підставах будувати партнерство?". Висновки допоможуть з наступними кроками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке синдром Пігмаліона і чим він небезпечний
5. Потрібно підвищувати власну самооцінку і прагнути до внутрішньої цілісності.
6. Отримувати новий досвід і вдосконалювати навички здорової незалежності з новими людьми, не боячись бути покинутим.
7. Бути уважним і чуйним у стосунках. Відстежувати і помічати, наскільки тобі в них комфортно. Відразу говорити про свої почуття і переживання, чути партнера, прагнути до компромісу. При несприятливому розвитку відносин - не боятися вийти з них першим.
Чоловікам і жінкам не вистачає у сексі тривалої прелюдії. Попередні ласки опинилися на першому місці у списку речей, які хотіли б змінити представники обох статей. На другому місці у жіночому списку - секс-позиції.
Коментарі