Старовинні троянди садять у напівтіні

Автор: zelenasadyba.com.ua
  Троянди слід періодично обробляти проти грибкових хвороб. Навесні та восени кущі обприскувати препаратом стробі
Троянди слід періодично обробляти проти грибкових хвороб. Навесні та восени кущі обприскувати препаратом стробі

Колекцію троянд із 600 сортів зібрала 39-річна Галина Микитинець із Мелітополя Запорізької області. З них 100 — старовинні. Для порівняння, розарій Київського ботанічного саду ім. Миколи Гришка налічує 150 сортів.

— Старовинні троянди цікавіше вирощувати, бо перевірені часом, — розповідає Галина Микитинець. — Для мене вони всі особливі. Найбільше в душу запали портландські та мохові за пишний цвіт. А от сорт Сувенір де ла малмаїсон — за те, що квітнуть усе літо, троянда Марта — за ніжність. Акуратні кущі в сортів Мультифлора та Пауль. Найстаріші — дамаська троянда Казанлік із 1612 року та гальська Версіколор, 1581 рік.

Із-поміж усіх у колекції виділяються бордові троянди, що нагадують перестиглу черешню. Колір проявляють по-різному, залежно від ґрунту й погоди. Одні стають насиченішими, а інші підсвічуються пурпуровими відтінками. В цій палітрі найбільше вирощує троянди з групи гальських, китайських і ремонтантних гібридів — Галіка, Луїс 14, Морталісатік. Французька бордова троянда Барон Гірод де Лаїн має невиразний, ніби розвалений кущ. Дає пишні квітки з білими краями, наче з покусаними.

— Особливого поділу на колекції за групами чи виробниками не маю. Разом ростуть мускусні, французькі, італійські, японські та зрізочні англійські, — каже Галина Микитець.

Старовинні сорти обробляє профілактично проти грибкових хвороб, бо підхоплюють іржу та борошнисту росу. Навесні та восени використовує препарат стробі двічі з інтервалом в 10 днів. Улітку — фалькон. Небезпечна для квітів спека, тому треба садити в напівтіні. З цієї причини троянди цього сезону швидше відцвіли та не цвіли повторно. На зимівлю встановила дуги для агроволокна. Але поки що ним не накрила, бо немає морозів. Вони для троянд не так страшні, як весняне сонце з сухим вітром.

Сорт Мадмуазель має ожиновий аромат

— Задумала зварити варення з троянд, але звичайні сорти не підходять, — розповідає Наталія Іщук, 35 років, із селища Криве Озеро Миколаївської області. — Для цього посадила блідо-рожеву чайну троянду, що пахне медом. У неї й пелюстки солодкі.

Кущ росте до 1,5 м, тому потребує багато місця. Квіти махрові, діаметром до 6 см. Темнішого відтінку сорт солодкої троянди Мадмуазель з ожиновим ароматом, що крім варення годиться і на лікер. Вона надає насичений відтінок продукту. Троянда Міс Сьюзі теж має червоні пелюстки. Принцеса Олександра оф Кент вирізняється ароматом — пахне смородиною та малиною.

Зараз ви читаєте новину «Старовинні троянди садять у напівтіні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути