— Мало не плакала біля засохлої орхідеї. Мені подарували їх дві на новосілля. Постояли день зеленими, а наступного — в одної по листі пішли плями, — каже Ніна Хмелюк, 61 рік, з селища Борова Харківської області. — Промила корені й пересадила в новий земляний субстрат. Думала, проблема в ньому, але виявила гниль на кореневій шийці.
Обрізала зіпсовані корені, та це не допомогло. На третій день в орхідеї всохли квітконоси й відпало листя. Виявилося, що напав фузаріоз — рак орхідей. Хворобу викликає грибок. Він проникає в корені, тому спочатку ураження не помітні. Коли корені вже гниють, листя жовтіє і скручується. Якщо процес не зупинити на початковій стадії, орхідея загине за лічені дні. Спори грибка розносяться й на сусідні рослини. Інфекція швидко чіпляється до ослаблених через перелив, холодну температуру в приміщенні чи засолений ґрунт. Так буває при поливі водою з-під крана.
— Стала рятувати другу орхідею народними засобами. Зрізала пошкоджені частини й місця присипала товченим активованим вугіллям. Обприскала розчином із 200 грамів натертого господарського мила, 2 літрів води і трьох крапель йоду. Цим настоєм колись врятувала калачики від гниття, але орхідеї не допомогло.
Тоді розвела за інструкцією фунгіцид фітоспорин-М і обприскала листя та корені орхідеї.
— Це безпечний препарат для всіх кімнатних рослин від гнилі, парші та борошнистої роси. Ним навіть обприскувала розсаду помідорів, капусти й огірків. Коштує упаковка 15 гривень. Її вистачає на кілька обробок.
Можна спробувати також топсин, фундазім або фундазол. Орхідею пересадила в новий горщик. Земляна суміш має містити соснову кору й деревне вугілля. Залишила квітку на два тижні в світлому місці окремо від інших рослин. Поступово відновилася.
Коментарі