— У моркви треба обрізувати зелень, залишаючи не більше сантиметра. Так овочі не пов'януть, — каже 55-річна Раїса Дрина з міста Берестечко Горохівського району Волинської області.
Зібраний урожай кілька днів тримає в провітрюваному й затіненому місці. Тоді закладає на зберігання в ящики корінцями вниз. Пересипає тирсою чи піском, вони вбережуть овочі від зайвої вологи. Для захисту від хвороб обсипає товченою крейдою.
— Морква добре зберігається в поліетиленових мішках із плівки 100–150 мікрон, — говорить Раїса Олександрівна. — Її треба пересипати сухим піском, зробити внизу мішка отвори й покласти на стелаж. Добре лежить у цибулинні, яке захищає від хвороб. Також тримаю урожай в сітках у підвалі.
Температура в приміщенні має становити –3…+2°C. Якщо тепліше, морква починає проростати. Вологість не має перевищувати 90%.
— Найкраще зберігається морква конічної форми. Гірше — циліндричної, погано — рання зі вкороченими коренеплодами. Найбільше подобаються сорти Шантане, Вітамінна та Нантська.
Радить періодично оглядати врожай. При появі сірого чи білого нальоту — негайно видалити вражені та сусідні овочі. Не можна відрізати пошкоджену частину моркви, а решту використовувати в їжу. Бо токсини поширюються по всьому коренеплоду. Це може спричинити отруєння.
Коментарі