Травми дитинства роблять гіршим життя та здоров'я людей, коли вони дорослі.
Це більш відчутно в родинах, де обидва партнери мають схожі проблеми, пише Science Daily.
Такого висновку дійшли вчені з Упсальського університету у Швеції, які опитали 818 пар через рік після народження дитини. Згідно з результатами, у 9% чоловіків і 11% жінок був в дитинстві сильний негативний досвід: насильство, розлучення батьків, їхні регулярні сварки, психічні розлади або залежності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підлітки здатні переймати настрій однолітків - дослідження
Водночас 59% опитаних з важким дитинством, вибирають партнерів зі схожим минулим. Часто вони не знають про це.
Негативний досвід в дитинстві ускладнює доросле життя і шкодить перспективам людини. Для людей з несприятливим дитячим досвідом більшою мірою характерні: низький рівень освіти; невисокий дохід; погані відносини з партнером; зайва вага; куріння; низькі показники стресостійкості; погана самооцінка здоров'я; високий рівень стресу, тривожності та депресії.
Важке дитинство так впливає на життя, тому що його серйозні наслідки пов'язані з важким токсичним стресом. Той діє на центральну нервову систему та інші органи дітей в період їхнього дорослішання. Пережите в дитинстві робить негативний вплив на життя і здоров'я людей аж до похилого віку, а також може впливати й на наступне покоління.
Часто в молодої родини починається криза в стосунках після народження дитини. Пара переживає стрес, бо окрім звичних справ додались ще й дитячі клопоти. Стосунки з партнером потрібно тримати серед пріоритетних. Наприклад, можна приділити увагу одне одному, коли дитина спить чи під час годування. Крім цього, можна писати одне одному веселі повідомлення, які підтримуватимуть цей зв'язок, поки ви не разом.
Коментарі