Стимуляція пологів за допомогою штучного окситоцину - поширений в українських пологових будинках спосіб розродження. Багато вагітних, не вагаючись, погоджуються на стимуляцію.
Лікарі неохоче говорять про можливі ризики, найчастіше - зовсім мовчать, - пише moirebenok.ua
Тому майбутня мама має ознайомитися з цією важливою інформацією до пологів, а також оповістити партнера (якщо пологи партнерські), яке медичне рішення в яких випадках буде для неї пріорітетним.
ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ ПРО СТИМУЛЯЦІЮ ОКСИТОЦИНОМ
1. Стимуляція окситоцином - це пекельно боляче. Саме про цей біль потім з жахом згадують жінки після пологів. Тоді як природні перейми - болючі, але цілком терпимі.
2. Синтетичний окситоцин робить перейми довшими, а паузи між ними дуже короткими. Жінка не встигає отямитися і перепочити. При не стимульованих пологах такі перейми теж будуть, але вже буквально перед народженням малюка, а не кілька годин поспіль.
3. Стимуляція окситоцином може загальмувати або взагалі зупинити пологи. Не у всіх жінок штучний гормон прискорює родову діяльність. Зазвичай лікарі розводять руками і везуть в операційну на кесарів розтин, аргументуючи, що це був єдиний вихід, і замовчуючи, що саме стимуляція - причина.
Одна справа - ввести 1 дозу окситоцину під час пологів, наприклад, коли за кілька годин переймів спостерігається лише незначне розкриття шийки. Це не дуже небезпечно. Зовсім інша справа - стимулювати пологи з нуля, коли жінку підключають до крапельниці і безперервно вводять окситоцин. Другий варіант може спровокувати надалі розрив матки або післяпологову кровотечу. Це може закінчитися летально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кесарів розтин: як поводитися після операції
Крім небезпеки для мами, гіперстимуляція окситоцином небезпечна і для дитини. Довгі інтенсивні перейми з короткими паузами провокують кисневе голодування плода. Це може викликати серйозні неврологічні проблеми.
Байкерші Нью-Йорка доставляють грудне молоко недоношеним малюкам
Коментарі