Щоб діти не соромились носити окуляри, треба підбирати моделі, які будуть робити їх привабливими чи схожими на улюблених кіногероїв. Так радить столичний офтальмолог Вікторія Анісова.
"Тепер бути очкариком модно, - говорить Вікторія Миколаївна. - Багато дорослих і підлітків купують окуляри зі звичайними скельцями, аби здаватися гламурними, змінити зовнішність, додати шарму. Діти часто через окуляри починають соромитись свого вигляду. Бояться дістати окуляри з портфеля, тому мружаться на уроці. Добре, якщо вчитель це помітить, скаже про проблему батькам, пересадить дитину з короткозорістю на першу чи другу парту з останньої. Переходити на лінзи у такому віці ще зарано, бо зір може навпаки ще більше впасти".
За словами окуліста, сьогодні з'явилась мода на окуляри.
"Дехто пов'язує це з виходом на екрани стрічки про Гаррі Поттера. Але насправді у багатьох мультфільмах і телесеріалах завжди присутні герої в окулярах. Якщо дитина почуватиметься схожою на популярного та улюбленого кіногероя, вона залюбки носитиме окуляри у школу чи дитсадок".
Дівчаткам радить обирати моделі у яскравій оправі, оздоблені стразами.
"До них можна купити красивий футляр, щоб дитина хотіла діставати його з портфеля і демонструвати друзям, - рекомендує офтальмолог. - Для доросліших дівчаток краще купити оправу з пластика, з рухомими носоупорами. Вона виглядає стильно і привабливо. Для непосид краще підбирати титанові оправи і високоякісні пластикові лінзи. Такі важко розбити. Вони надійні і довговічні".
Завушники повинні бути загнуті дугою, щоб не зіскочили з вушка дитини.
"Такі завушники чудово підійдуть для активних занять спортом або танцями, - каже Вікторія Миколаївна. - Віддавайте перевагу лінзам-хамелеонам. Окуляри мають бути красивими, але не шкодити здоров'ю. Дітям із несформованим зором, категорично не можна носити окуляри з дешевими лінзами. Ідеальні окуляри для дитини - в металевій оправі. Якщо оправа зроблена з дешевого матеріалу, то від удару вона може легко тріснути і поранити школяра".
Фотохромні лінзи зручні тим, що змінюють тон від прозорого до затемненого.
"Фотохромні лінзи змінюють тон залежно від того, де перебуває школяр: у приміщенні чи на вулиці. Такі окуляри дорожчі за звичайні, але вони універсальні. Дитині не доведеться міняти їх перед виходом на вулицю. Коштують хамелеони від 400 до 2 тисяч гривень".
Коментарі
1