вівторок, 04 жовтня 2016 21:26

7 головних помилок чоловіків у вихованні дітей
6

Автор: http://karapyziki.net/
 

Дитячий і сімейний психолог Катерина Гольцберг склала список головних чоловічих помилок у спілкуванні та вихованні дітей.

Про це пише Fathers Club

Виховання дітей - обов'язок жінок

Ця досить поширена помилка засіла в головах не тільки чоловіків, а й багатьох жінок. Є звідки брати приклад - такі схеми поведінки – з родини батьків, яка сприймається як еталон.

Батько в такій сім'ї відповідає за гроші, а всі інші турботи про дитину перекладає на плечі дружини. Адже він сильно зайнятий по роботі. Та й виховання дітей - справа нібито жіноча. Результат - "одностатеві" сім'ї, тобто ті, де є мама і бабуся, у яких діти в кращому випадку виростають інфантильно-залежними. А в гіршому - засвоюють жіночу гегемонію, перетворюючи на пекло власне особисте життя.

Автор: http://alwaysbusymama.com/
 

Дитині тато потрібен тоді, коли вона вже сама ходить (говорить, підросте, зможе зрозуміти)

Найчастіше за цією позицією ховається повне небажання займатися дітьми. Час, коли вже буде можна зайнятися дитиною, так і не настає. Під цим "слушним" і наче цілком логічним приводом, молоді батьки відкладають на потім зустріч з особистістю своєї дитини. Найчастіше це якраз ті тата, які залишилися інфантильними, неготовими бачити в маленькій істоті людину, здатну на почуття і усвідомлену діяльність.

У сім'ях, де батько відсторонений від виховання - він перетворюється на опудало, яким лякають малюка. Нічого хорошого не буде. Дитина потребує батьківської уваги буквально з перших хвилин життя. Вірніше - набагато раніше, в турботі про майбутню дитину та її маму. Діти, які виросли в любові своїх батьків, як правило, стають більш впевненими в своїх силах дорослими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіки прикидаються, щоб не вставати ночами до малюка - опитування

Автор: http://www.logoslovo.ru/
 

Дівчаткам тато потрібен менше, ніж хлопчикам

Помилка, за якої може ховатися чоловічий нарцисизм, бажання на кшталт "клонувати" себе в дитині, вважаючи за краще займатися сином, але не бачачи особистість в доньці. У вихованні хлопчика батько грає роль еталону, зразка, який формує приклад ЯК повинен поводитися чоловік у тих чи інших ситуаціях: з жінками, з друзями, в критичних положеннях. Для дівчинки батько грає не менш важливу роль: він показує, ЯКИМ має бути чоловік, як він повинен ставитися до жінки, який цей чоловік бачить її - дівчинку, майбутню жінку. Звичайно - розумницею і красунею. Але у батька ще є одна важлива роль - він допомагає дітям соціалізуватися, дати можливість безпечно увійти в світ інших людей, сформувати ставлення в цьому світі до себе і своє ставлення до світу і людей.

Чоловіче виховання - це відсутність емоцій, строгість і фізичні покарання

Багато в чому чоловіки переглянули своє ставлення і до хлоп'ячих сліз і до фізичних покарань. Хоча бажання застосувати фізичну силу у багатьох батьків дуже і дуже велике. Найчастіше вони це пояснюють так: "мене батько бив і я став людиною!". Виглядає це як помста за власне зганьблене дитинство. Я завжди заперечую: людиною ви стали не завдяки тому, що вас били, а ВСУПЕРЕЧ цьому. А якщо у вашого сина не вистачить душевних сил чинити опір вашому авторитаризму? Тоді що? Ви виростите зломлену безвольну людину з травмованою психікою.

Важливо розуміти, що фізичні покарання - це прояв батьківської слабкості, нездатність регулювати відносини іншими методами і приклад того, що так має бути. Насильство породжує насильство.

Автор: https://www.gazeta.ru/
 

Хлопчик не повинен плакати, адже він майбутній чоловік

Здатність співпереживати і тонко відчувати - необхідна складова формування адекватної особистості. Це платформа майбутніх взаємин з партнером. У сучасному світі саме розуміння почуттів інших людей є непорушною цінністю. Батьківські страхи з приводу сліз, як правило, грунтуються на думці, що хлопчик, який плаче, автоматично перетворюється на дівчинку. Чоловіки відчувають незручність за такого сина. Але забороняти хлопчикові плакати - це позбавляти його можливості відчувати, співпереживати, висловлювати емоції.

Ми маємо ціле покоління абсолютно неемоційних чоловіків, що зовсім не робить шлюб з ними задоволенням.

Татові важче впоратися з дитиною, ніж мамі

Сучасна медицина та індустрія догляду за дітьми пропонує величезний вибір засобів, що полегшують догляд за малюками. Одноразові підгузки, молочні суміші, слінги. Нині догляд за дитиною для адекватного чоловіка - це скоріше розвага. Спочатку йому важко, але з часом тато захоплюється, дуже зближується з сином і починає розуміти власну дружину та її потреби. Спільне виховання дітей і догляд за ними дуже зближує подружжя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні речі, які допоможуть виховати справжнього чоловіка

Дитячий майданчик та ігри з дитиною - це не для тата

Тато, дитина і дитячий майданчик - цілком сумісні. Часто мами самі побоюються відпускати дитину на вулицю з татом. Їм здається, що чоловік недостатньо компетентний, неуважний до потреб дитини, може не помітити, упустити, прогавити. І цим страхом вони позбавляють тат можливості довести інше. Так, тато може дозволити малюкові пройтися по калюжі, залізти на сходинку вище, спітніти швидше. Це може налякати маму, але не є жахом для дитини. При цьому тато точніше і без істерики зреагує на несправедливість, зуміє дати дитині відчуття реальної безпеки, не стане морочитися через дрібниці. Що, зрештою, призведе до більш успішної соціалізації, вмінню виходити зі складних ситуацій, встановленню більш точних правил, а як результат - до бажаної самостійності. Та й відносини з дитиною у тата покращаться.

Тата набагато рідше беруть участь в "мамських форумах" на дитячому майданчику, а значить - у дитини не буде дефіциту уваги з боку дорослого.

Автор: http://gazeta.ua/
 

Нагадаємо, відчайдушні татусі перевдяглися заради своїх доньок

Зараз ви читаєте новину «7 головних помилок чоловіків у вихованні дітей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути