Бути батьками самовпевненої дитини не просто. З одного боку – це добре, що у дитини є сильні переконання і вона не боїться говорити про свої бажання та потреби. Але з іншого боку, стикатися з цим не завжди приємно.
Однак не поспішайте робити висновок, що у вас росте погана дитина. Не всі діти, які сміливо виражають себе - зіпсовані і недисципліновані монстрики. Багато з них - просто зухвала дітвора, яка впевнена в своїх думках і не боїться їх відстоювати. Про це пише uaua.info
Як зрозуміти, зухвала у вас дитина або розбещена? У них схожа, але все ж різна модель поведінки, і ми допоможемо вам зрозуміти, чи не виростили ви часом маленького мерзотника.
Як вони з вами розмовляють
Найчастіше важко визначити, хто серед самовпевнених малюків – зухвала дитина, а хто розбещена. Але речі стають більш зрозумілими, якщо постаратися глянути не скільки на саму поведінку, а на й те, як вона виражається.
Розбещена дитина: висловлює свою думку, але в неповажній формі, в якій ви не дозволяєте до вас звертатися.
Зухвала дитина: відкрито висловлює свою думку (навіть якщо її ніхто не хоче чути) просто як щось звичайне, не маючи наміру грубити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 речей, які зроблять вашу дитину невдахою
Як вони розцінюють перемогу
Якою б не була дитина, нахабою або просто розбещеною, в будь-якому випадку – вона завжди лідер і планує перемогу. Але ось розцінюють ці два типажі її зовсім по-різному.
Розбещена дитина: розраховує виграти, тому що вона іншого не знає. Вона не докладала зусиль для досягнень, тому не представляє, як впоратися з ситуацією в тому випадку, якщо все пішло не за планом.
Зухвала дитина: розраховує на перемогу, бо впевнена в своїх силах. У неї є плани на успіх, тому що вона знає, що може докласти зусиль, щоб досягти перемоги і не боїться викликів.
Чому вони вважають, що отримають все, що хочуть
Обидва типажі чітко визначають свої бажання, але по-різному бачать шлях їх втілення в життя.
Розбещена дитина: такі діти думають, що для отримання чогось досить про це заявити. Вони вважають, що можна наполягати і вимагати, поки не отримаєш, і система інакше просто не працює.
Зухвала дитина: ці діти не тільки відверто заявляють про свої потреби, але вони також виявляють незалежність і автономно працюють на отримання того, що їм потрібно. Вони очікують отримати те, що хочуть, але не від інших - вони готові взяти на себе відповідальність за виконання бажання, і впевнені в своїх силах, щоб зробити це можливим.
Як вони себе висловлюють
Вони галасливі і гучні, але самовираження відбувається по-різному.
Розбещена дитина: вони кричать і кричать, коли не отримують, що хочуть. У них часто трапляються істерики, якщо все йде не за їхнім планом, тому їм буває важко навіть висловити весь свій гнів в цю саму хвилину.
Зухвала дитина: вони охоче пускаються в боротьбу за отримання того, чого їм хочеться, але навіть враховуючи гучний і обурений тон, все ж дотримуються слів, а не істерик і махів кулаками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 фраз, які роблять з дітей закомплексованих дорослих
Як вони висловлюють незгоду
Щонайменше дитина буде засмучена тим, що все йде не так, як вона розраховувала. Але коли розбещені або зухвалі дітлахи не погоджуються з чимось, вони не просто засмучуються.
Розбещена дитина: ці дрібні повстанці демонструють своє невдоволення через непослух. Коли їм щось не подобається, вони буквально не підкоряються владі батьків, і зазвичай це виражається далеко не у ввічливій формі.
Зухвала дитина: замість того, щоб не підкорятися волі батьків, ці діти вибирають шанобливу незгоду. Різниця полягає в тому, що шаноблива незгода дозволяє побудувати діалог, залучити до розмови, але дитина як і раніше стоїть на тому, що батько - не авторитет.
Причини поганої поведінки дитини
Всі істерики мають різні причини, тому відповіддю на питання, грубить ваша дитина або вона жахливо розбещена – в тому, як вони підносять причину своїх істерик.
Розбещена дитина: вони так себе ведуть, щоб привернути до себе увагу і висловлюють свою точку зору, щоб отримати те, що їм потрібно.
Зухвала дитина: вони так себе ведуть, бо не бачать нічого, крім своєї думки і всім намагаються її продемонструвати.
Нагадаємо, щоб виростити з дитини щасливу людину, використовуйте правильні фрази, які налаштують малюка на успіх і позитив, допоможуть впоратися з життєвими труднощами. Про це читайте в нашій статті Як розмовляти з дитиною, щоб вона виросла щасливою
Коментарі