П'ятниця, 27 вересня, 12.00
–?Боягуз клятий, зараз його силою на розмову з людьми викуримо. Зовсім страх перед виборцями втратив, – 65-річний Андрій Самчук із близько тисячею мітингувальників намагаються прорватися до Полтавської міської ради. Їх стримують 40 міліціонерів. Люди розбивають скло на вході й зо три сотні забігають у приміщення. На другому поверсі барикадують сесійну залу, вибивають двері у приймальню міського голови.
Полтавці 2 години протестували проти підвищення комунальних тарифів у 2,5 разу. Вимагали, щоб на розмову вийшов мер Олександр Мамай, 45 років. Усередину почали вриватися, коли їм сказали, що міського голови немає на місці.
–?Якщо треба, розіб'ємо тут наметове містечко й чекатимемо допоки Мамай скасує своє бандитське рішення! – кричить біля трибуни зали нардеп-"ударівець" 33-річний Сергій Каплін.
За хвилину мер виходить. Пропонує створити ініціативну групу, що надасть факти, чому тарифи не можна підвищувати. До Мамая підбігає 74-річний Василь Столярчук і кладе на стіл два чисті аркуші. Просить мера написати заяву про відставку. Той рве папір навпіл і тікає через чорний хід.
–?Бидло! – кричать йому навздогін.
За 3 години. Мамай повертається.
–?Тільки що особисто подзвонив начальнику єдиного ЖЕО й наказав не брати гроші за новими тарифами, – каже.
Після цих слів люди розходяться.
Наступного дня мер збере виконком міської ради й остаточно скасує рішення про підвищення тарифів
А в цей час:
51-річний Богдан Легоняк для групи туристів проводить екскурсію урочищем Холодний Яр на Черкащині. Наприкінці запланованого маршруту – 1000-літній дуб Максима Залізняка.
Кілька днів тому керівництво історико-культурного заповідника "Чигирин" почало шукати гроші для оновлення системи канатного кріплення гілля й обробки проти шкідників і хвороб історичного дерева. Хочуть встановити польську систему, бо українська обійдеться вдвічі дорожче. Щороку поетапно реставрують частини канатів. Востаннє повністю оновлювали 2002-го.
–?Ці роботи потрібно виконувати регулярно, щоб, не дай Бог, гілки не відсахнулися і не попадали. Можна поставити залізні підпори. Але вони ненадійні, виглядатимуть неестетично і псуватимуть саму деревину, – пояснює Богдан Легоняк. – Туристи відвідують заповідник за мізерні суми. Щоб побувати біля дуба, дорослий сплачує 2 гривні, діти – гривню. Практично всі кошти йдуть на зарплату охоронникам парку.
У селі Липник Жовківського району Львівської області Василь Гринчук, 40 років, із двома малолітніми синами носить дрова до багаття. Розпалили його на городі біля хати, де тиждень тому викопали картоплю. По всьому селу з кожного подвір'я тягнеться дим.
–?Колись у цей день знайшли хрест, на якому розіп'яли Ісуса Хреста, – пояснює батько дітям. – Тому свято називається Воздвиження Чесного Хреста. А він нам нагадує про муки, тому в цей день великий піст. Категорично не можна брати до рук гострого – ножів, сокири, цвяхів. І є така традиція пекти картоплю. Бо її і чистити, і краяти ножем не треба. І пісна добре печеною смакує. То ж ніякого сала пекти нині не будемо.
Дружина Марія приносить із літньої кухні старий казан митої картоплі з цибулею. До неї їдять квашені огірки й капусту з нового урожаю. Кажуть, від цього дня птахи відлітають до вирію, настають холоди.
У квартирі вінничанина 37-річного Віталія Кравця заварюють розхитані ґрати на вікні. Його помешкання на першому поверсі напередодні ввечері пограбували.
–?Якраз із роботи вертався. Зайшов у під'їзд і став відкривати квартиру. А замок не провертається. Зразу відчув – щось не те. Сам живу, батько лежить у лікарні. Стукаю до сусідів, щоб сокиру дали, – згадує Віталій. – Доки шукали чим вибити двері, побіг навколо будинку. Злодії встигли втекти – ґрати розтягнули.
Кравець викликав міліцію. Тим часом відчинив помешкання. Там було все перевернуто.
–?Забрали тисячу гривень. Їх точно хтось навів. Тиждень тому я спродав картоплі на 15 тисяч. Багатьом розказав про це. Собі на прожиття лишив тисячу, а решту витратив на водогін у хату в селі.
120 годин громадських робіт присудили 42-річному отцю Миколі з Української православної церкви Московського патріархату в селі Пушкове Голованівського району Кіровоградщини. Він 13 травня вдарив долонею по обличчю свого колегу 32-річного отця Олега з церкви Київського патріархату. Священики не розібралися, хто має правити на кладовищі в поминальну неділю
Що робили у прокуратурі, судах і міліції
"Я розумію, в чому мене звинувачують, але провину свою не визнаю", – каже Василь Удовиченко, помічник начальника оперативного відділу Києво-Святошинського райуправління міліції. Його та Миколу Бедрія, заступника начальника з громадської безпеки Ірпінського міського відділу міліції, звинувачують у службовій недбалості. Бо підозрюваний у хабарництві екс-ректор Національної податкової академії Петро Мельник утік з-під домашнього арешту. Удовиченко, отримавши тривожний сигнал від браслета, обмежився телефонним дзвінком до чергової частини Ірпінського міськвідділу. Бедрій – не надіслав за адресою ректора оперативної групи. 30 вересня справу розглянув Броварський міськрайонний суд. Міліціонерам загрожує до п'яти років в'язниці.
Жовтневий райсуд Луганська звільнив з-під варти 22-річного Іллю Кравченка, який уночі 22 вересня джипом BMV Х5 збив 27-річну дівчину. Чоловік був за кермом п'яний, утік із місця аварії. Він – син судді Ленінського райсуду. Скалічена досі в тяжкому стані в лікарні. Кравченка заарештували, але потім відпустили під 80 тис. грн застави.
Володимир Клименко, адвокат капітана Врадіївського райвідділу міліції Євгена Дрижака, запевняє: в ніч проти 27 червня зґвалтувати чи побити Ірину Крашкову міг лише таксист Сергій Рабіненко. Посилається на висновки експертиз: під нігтями жінки знайшли біоматеріали тільки водія.
Справу міліціонерів Євгена Дрижака, Дмитра Поліщука й таксиста Сергія Рабіненка розглядає з 26 вересня Первомайський райсуд Миколаївщини. Їх звинувачують у побитті та зґвалтуванні продавщиці Ірини Крашкової.
153 помилки на 149 сторінках підручника з математики для першого класу знайшли тернопільські освітяни – від пропущених розділових знаків і русизмів до змістового матеріалу. Наприклад, завдання "Побудуйте коло найбільшого радіусу"
Тимошенко може попросити політичного притулку в Німеччині
Питання Юлії Тимошенко має бути вирішене до звіту робочої групи Євросоюзу в Україні. Хоча наша влада думає, що із ним зможе тягнути безкінечно. Але якщо місія Кокса–Квасневського подасть негативний звіт – підписання Угоди про асоціацію може зависнути у повітрі.
ЄС від самого початку дуже голосно став на захист Юлії Володимирівни, тому тепер не може зняти цього питання. Зі свого боку екс-прем'єр здатна зробити хороший подарунок президентові й попросити політичного притулку в Німеччині. Недарма ж представники Європи заявили: Тимошенко потрібне не просто лікування за кордоном, а й тривалий період реабілітації.
Тарас ЧОРНОВІЛ, колишній народний депутат
Росії вірити не варто
Росія пророкує Україні дефолт у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Проте нам не варто вірити у ці балачки, адже вони – від психологічних проблем.
Москва продає Україні газ за ціною, на 47 відсотків вищою, ніж у середньому по Європі. І це називають особливим торговельним партнером. Тому якщо вони, особливі відносини, припиняться – це буде велике щастя для України.
Олександр ПАЛІЙ, політолог
Віктор Федорович хоче здаватися новим
Виявляється, Віктор Янукович 13 років займається великим тенісом. Не пеньками єдиними…
На планеті Земля багато політиків і відомих людей, які так само практикують великий теніс. Але жоден із них ніколи цього не приховував аж 13 років. Чому ж Януковича ми ніколи не бачили із тенісною ракеткою?
Відповідь: Віктор Федорович хоче здаватися новим. Тобто не поміняти свої погляди, переконання, звички, не переламати натуру неосвіченого "донецького хлопця" з кримінальною біографією, а замінити власний фасад. І натякнути: насправді Віктор Федорович думками давно в Європі.
Андрій КОКОТЮХА, письменник
Із 1 жовтня на 10% зросли ціни на купейні та плацкартні квитки у звичайних поїздах. Вартість квитків на електрички, вагони класу СВ і швидкісні Інтерсіті+ залишилася без змін.
У рейсовому автобусі Павлоград – Тернівка на Дніпропетровщині п'яний 31-річний чоловік ображав водія і приставав до пасажирів, а потім побився з міліціонерами. З одного зірвав краватку, з другого – шеврони. У наручниках його доправили у відділення. Можуть ув'язнити на півроку.
Загублений гаманець із 5 тис. євро та банківськими картками з написаними на них пін-кодами повернув 14-річний Філіп українському заробітчанину-будівельнику в польському місті Ясениця. Ці гроші чоловік заробив за півтора року. Як подяку, віддав хлопцю 500 євро.
Троє харківських комунальників 25 вересня сокирою розбили меморіальну дошку президенту Української вільної академії наук Юрієві Шевельову. Вчинили так за годину після рішення міськради про демонтаж. На вул. Сумській, 17, де жив науковець, пам'ятка провисіла три тижні.
Коментарі